Z jakich zabiegów powinno korzystać sportowcy?

Organizm sportowca potrzebuje właściwej opieki, polegającej przede wszystkim na stosowaniu odpowiednich zabiegów. Są one istotnym elementem przygotowań do zawodów, ponieważ łagodzą skutki zmęczenia, regenerują ciało i przywracają gotowość do kolejnych wyzwań. Przykładem skutecznej metody radzenia sobie z problemami wynikającymi z przeciążeń jest rehabilitacja kręgosłupa w Lublinie. Należy dodać, że to nie jedyny zabieg, z którego można w tym mieście skorzystać.

Hydroterapia i krioterapia – ich skuteczność jest niepodważalna

Jednym z najczęściej stosowanych przez sportowców zabiegów jest hydroterapia, czyli leczenie za pomocą wody – zarówno w stanie ciekłym, jak i stałym czy gazowym. W trakcie terapii organizm jest stymulowany temperaturą (natryski zimną i ciepłą wodą na przemian) i ciśnieniem, dzięki czemu odpowiednio reaguje. Warto dodać, że hydroterapia wspomaga zwłaszcza regenerację po dużym wysiłku, ponieważ skutecznie niweluje ból i wprowadza ciało w stan relaksu.

Kolejnym powszechnie stosowanym zabiegiem jest krioterapia, polegająca na wystawianiu organizmu na działanie wyjątkowo niskiej temperatury (poniżej – 60 stopni Celsjusza), Skutkuje to na początku zwężeniem się naczyń krwionośnych, spowolnieniem przepływu krwi oraz przemiany materii, a w końcowej fazie rozszerzeniem naczyń i znacznym zwiększeniem przepływu krwi.

Dzięki opisanemu procesowi następują pozytywne zmiany w ciele – więcej tlenu dociera do komórek, tkanki znacznie szybciej ulegają regeneracji, a ból i stany zapalne zostają zniwelowane. Zabieg ten zaleca się w szczególności osobom z uszkodzonymi mięśniami, stawami czy ścięgnami, a ponadto ze złamaniami kości śródstopia. Jeśli naszym celem jest skuteczna krioterapia Lublin jest miejscem, gdzie działa kilka profesjonalnych gabinetów odnowy biologicznej mających w ofercie tę usługę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 4 =