Nietypowe oświetlenie ogrodu

W przydomowych ogrodach zazwyczaj montuje się typowe oświetlenie, takie jak lampy solarne czy różnego rodzaju reflektory. Aby jednak dodać przestrzeni ogrodowej bardziej niepowtarzalnego charakteru, warto zdecydować się na inne, mniej popularne rozwiązania. Doskonałym przykładem są choćby girlandy świetlne, które mogą z powodzeniem przez okrągły rok uzupełniać aranżację altany albo tarasu. Znajdziemy je m.in. na https://novalamp.pl/lampy-ogrodowe/girlandy-ogrodowe.

Propozycje dla osób ceniących oryginalność

Odpowiednie oświetlenie ogrodu ma ogromne znaczenie w kontekście prezencji całej przestrzeni wokół budynku mieszkalnego. Z tego powodu bardzo dobrym pomysłem jest wybór nietypowych opraw i konstrukcji. Oprócz wspomnianych już we wstępie girland znakomicie sprawdzą się też ażurowe lampiony, które dają lekko rozproszone i stosunkowo delikatne światło. Skutecznie koi ono zmysły, nastraja refleksyjnie i sprawia, że ogród wygląda niczym bajkowa kraina.

Alternatywę stanowią dekoracyjne donice podświetlane od wewnątrz energooszczędnymi żarówkami LED-owymi, łańcuchy z kolorowymi lampkami owinięte wokół pni drzew (przypominają nieco klasyczne światełka bożonarodzeniowe), a także tradycyjne żeliwne lampy naftowe zaprojektowane w stylu retro (ewentualnie odrestaurowane). Godne polecenia są ponadto specjalne kule świecące do ogrodu, przeznaczone do zamontowania na gruncie – najlepiej wzdłuż trawnika lub ścieżki. Posiadają oprawę stworzoną z materiałów odpornych na szkodliwe czynniki atmosferyczne i mogą być zasilane kablem albo promieniami słońca (modele solarne).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − jedenaście =