Jak sprawić, by noszenie maski CPAP było jak najmniej uciążliwe?

Wiele osób zmaga się z uciążliwym problemem, jakim jest bezdech senny. Bezdech senny może prowadzić przecież do wielu komplikacji zdrowotnych i być niebezpieczny. To właśnie dlatego warto wiedzieć, że noszenie CPAP maski może rozwiązać ten problem. Niezwykle istotne jest jednak przyzwyczajenie się do niej oraz wiedza na jej temat. Sprawi to, iż codzienne używanie maski będzie w pełni komfortowe.

Jak nosić maskę CPAP, aby było to w pełni komfortowe?

Komfort podczas terapii to jedna z najważniejszych kwestii. Tylko dzięki temu pacjent będzie czuł się swobodnie i zobaczy sens dalszego prowadzenia leczenia. Dość często zdarza się, iż maska jest po prostu źle dopasowana. Na całe szczęście można temu szybko zaradzić. Wystarczy sprawdzić jej ustawienia i wyregulować ją tak, aby przylegała do twarzy, ale nie powodowała obtarć ani zasinień. Pozwoli to uniknąć bólu, nieprzyjemnego wrażenia ucisku, a także przyczyni się do tego, iż terapia będzie efektywniejsza. 

Przy stosowaniu maski CPAP, bardzo pomocne okazują się także pozostałe akcesoria. Na pewno dobrym wyborem będą ssaki medyczne, które można zobaczyć na https://oddychasz.pl/Ssaki-elektryczne-c41 . Jest to urządzenie, które sprawdza się u pacjentów przewlekle chorych, którzy mają potrzebę posiadania przenośnego urządzenia tego typu. Nowoczesność tego sprzętu sprawia, iż chory bez trudu może używać go nawet w warunkach domowych, albo poza nim. Na pewno jest odpowiednią inwestycją u osób, u których odprowadzanie śluzu jest niezbędne, aby ułatwić oddychanie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 2 =