Przeziębienie – jak sobie z tym poradzić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przeziębienie (znane również jako ostra infekcja górnych dróg oddechowych) to ostra infekcja wirusowa nosa, gardła i dróg oddechowych, która powoduje stan zapalny i podrażnienie. Zwykle zaczyna się od objawów takich jak katar i ból gardła, a następnie kichanie, kaszel i ogólne złe samopoczucie. Przeziębienie może również powodować ból ucha, głowy, utratę apetytu i zmęczenie.

Jak można się przeziębić?

Przeziębienie można złapać przez bezpośredni kontakt z osobą chorą lub przez pośredni kontakt z osobami, które miały bliski kontakt z osobą chorą (np. przez wspólne korzystanie z ręczników lub szklanek do picia). Nie musisz przebywać w pobliżu osoby chorej, aby się przeziębić – wystarczy, że dotkniesz powierzchni, których ta osoba dotykała, aby przekazać Ci jej zarazki (np. przez podanie ręki).

Jak zapobiec przeziębieniu?

Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest częste mycie rąk wodą z mydłem. Pomaga to zmniejszyć liczbę zarazków, które mogą znajdować się na Twoich rękach i zapobiec ich dotknięciu twarzy lub nosa. Jeśli mydło i woda nie są dostępne, użyj żelu do rąk na bazie alkoholu lub środka odkażającego. W miarę możliwości należy również rozważyć użycie jednorazowych chusteczek, ponieważ są one mniej narażone na zanieczyszczenie zarazkami znajdującymi się na rękach.

Należy również unikać dotykania ust, nosa i oczu brudnymi rękami. Zarazki mogą się w ten sposób bardzo łatwo rozprzestrzeniać. Podczas kaszlu lub kichania należy zakryć usta i nos chusteczką (lub najlepiej rękawem). Jeśli nie ma chusteczki, należy kaszleć lub kichać raczej w ramię niż w ręce.

Pod adresem https://abc-zdrowie.com/ znajduje się szeroka gama suplementów, które pomagają w zachowaniu odporności i zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zaproszenia, dekoracje, menu, czyli co przygotować na urodziny przedszkolaka
Zaproszenia, dekoracje, menu, czyli co przygotować na urodziny przedszkolaka
Gdy dziecko idzie do przedszkola bardzo szybko poznaje wiele nowych koleżanek i kolegów. Dlatego też obchodzenie urodzin przez przedszkolaka zmienia […]
Jakie rozwiązania dla pacjentów może zaoferować ortodonta?
Jakie rozwiązania dla pacjentów może zaoferować ortodonta?
Wady zgryzu dotyczą nie tylko dzieci, ale także osób dorosłych. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie problem natury estetycznej – […]
Zupy – dlaczego warto je spożywać?
Zupy – dlaczego warto je spożywać?
Zupa to dobry sposób na rozpoczęcie dnia. Jest to świetny sposób, aby uzyskać swoje dzienne spożycie warzyw, białka i innych […]
Ostatnie wpisy
Polecamy