Przeziębienie – jak sobie z tym poradzić?

Przeziębienie (znane również jako ostra infekcja górnych dróg oddechowych) to ostra infekcja wirusowa nosa, gardła i dróg oddechowych, która powoduje stan zapalny i podrażnienie. Zwykle zaczyna się od objawów takich jak katar i ból gardła, a następnie kichanie, kaszel i ogólne złe samopoczucie. Przeziębienie może również powodować ból ucha, głowy, utratę apetytu i zmęczenie.

Jak można się przeziębić?

Przeziębienie można złapać przez bezpośredni kontakt z osobą chorą lub przez pośredni kontakt z osobami, które miały bliski kontakt z osobą chorą (np. przez wspólne korzystanie z ręczników lub szklanek do picia). Nie musisz przebywać w pobliżu osoby chorej, aby się przeziębić – wystarczy, że dotkniesz powierzchni, których ta osoba dotykała, aby przekazać Ci jej zarazki (np. przez podanie ręki).

Jak zapobiec przeziębieniu?

Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest częste mycie rąk wodą z mydłem. Pomaga to zmniejszyć liczbę zarazków, które mogą znajdować się na Twoich rękach i zapobiec ich dotknięciu twarzy lub nosa. Jeśli mydło i woda nie są dostępne, użyj żelu do rąk na bazie alkoholu lub środka odkażającego. W miarę możliwości należy również rozważyć użycie jednorazowych chusteczek, ponieważ są one mniej narażone na zanieczyszczenie zarazkami znajdującymi się na rękach.

Należy również unikać dotykania ust, nosa i oczu brudnymi rękami. Zarazki mogą się w ten sposób bardzo łatwo rozprzestrzeniać. Podczas kaszlu lub kichania należy zakryć usta i nos chusteczką (lub najlepiej rękawem). Jeśli nie ma chusteczki, należy kaszleć lub kichać raczej w ramię niż w ręce.

Pod adresem https://abc-zdrowie.com/ znajduje się szeroka gama suplementów, które pomagają w zachowaniu odporności i zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 9 =