Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas snu?

W ciągu dnia dziecko jest pod stałą opieką bliskich, ale w późnych godzinach, kiedy wszyscy śpią, co się z nim dzieje? Wiele niespokojnych matek wstaje wiele razy w nocy, aby upewnić się, że z dzieckiem jest wszystko w porządku.

Spanie w łóżeczku jest bezpieczniejsze

Łóżeczka rodziców nie nadają się do spania z dzieckiem. Są stosunkowo miękkie, często ich powierzchnia jest nierówna, śpią pod miękkimi, ciężkimi kocami, na poduszkach.

Przez „miękką” rozumiemy każdą powierzchnię, na której główka dziecka opada o więcej niż 2,5 cm – spanie na takich powierzchniach może nawet pięciokrotnie zwiększyć ryzyko SIDS. Dlatego warto wybrać sprawdzone akcesoria dla malucha, takie jak np. ze strony internetowej: https://zaira.pl/pl/c/Akcesoria-do-lozeczka/420, tak aby zapewnić mu bezpieczeństwo i komfort. Tylko rodzice mogą decydować, gdzie wygodniej będzie spać im i dziecku, ale decyzję należy podjąć z uwzględnieniem bezpieczeństwa pociechy.

W przypadku dzieci poniżej 4 miesiąca życia spanie z osobą dorosłą stwarza spore ryzyko, zaś w przypadku dzieci powyżej tej daty nadal istnieje szansa zakopania się malucha w innych przedmiotach w łóżeczku, takich jak pościele, czy prześcieradło.

Istnieją różne opinie na temat spania dziecka w łóżku rodziców, które warto brać pod uwagę przed podjęciem tej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 12 =