Dlaczego geodeta wykonuje pomiary inżynieryjno-przemysłowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najczęstszym powodem jest wyznaczenie granic nieruchomości. Jest to ważne podczas planowania budowy, kopania fundamentów lub budowy dróg. Geodeci wykonują również badania inżynieryjne i przemysłowe, aby określić, czy struktura jest zgodna z lokalnymi kodami budowlanymi.

Budowa? Tak, jednak zgodnie z prawem

Geodeci mogą również wykonywać badania inżynieryjne i przemysłowe w ramach pracy nad projektami budowlanymi, które wymagają oceny środowiska lub oświadczenia o wpływie na środowisko (EIS). Na przykład, jeśli deweloper chce zbudować centrum handlowe w pobliżu Twojego domu, może zatrudnić geodetę – https://geodraw.pl/oferta/pomiary-inzynieryjno-przemyslowe/pomiary-przemieszczen/ do zebrania danych na temat hydrologii, geologii i topografii miejsca, aby mógł przedstawić EIS do zatwierdzenia przez radę miasta.

Ponadto geodeci wykonują badania inżynieryjne i przemysłowe w celu określenia ilości materiału potrzebnego do realizacji projektu, takiego jak budowa nowej drogi lub naprawa istniejącej.

Na straży poprawnej budowy

Badania przemysłowe są wykonywane przez geodetów przemysłowych, którzy mają specjalistyczne szkolenie w tej dziedzinie. Geodeci przemysłowi są często zatrudniani przez firmy produkcyjne do kontroli ich fabryk i maszyn, dzięki czemu mogą upewnić się, że wszystko działa prawidłowo przed rozpoczęciem produkcji.

Dokonują również inspekcji miejsc, w których doszło do wypadków, dzięki czemu mogą przedstawić zalecenia dotyczące ulepszeń, które zapobiegną ponownemu wystąpieniu wypadków w przyszłości w tych miejscach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wędkarski sprzęt – co zawsze przyda się nad wodą?
Wędkarski sprzęt – co zawsze przyda się nad wodą?
To, co wędkarz mieć musi jest wiadome ogólnie, ale gwoli przypomnienia – wędkę i przynęty. I jeżeli ktoś uważa, że […]
Nowoczesne ozdoby łazienkowe
Nowoczesne ozdoby łazienkowe
Jeszcze do niedawna mało kto zwracał uwagę na wystrój łazienki. Z biegiem czasu podejście to jednak się zmieniło i współcześnie […]
Jak szybko starzeje się profesjonalna aparatura diagnostyczna?
Jak szybko starzeje się profesjonalna aparatura diagnostyczna?
Okulistyka jest bez wątpienia jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Jednocześnie specjaliści zajmujący się na co dzień rozpoznawaniem, leczeniem […]
Ostatnie wpisy
Polecamy