Konfiguracja serwera – jak tego dokonać?

Samodzielna konfiguracja serwera jest dla wielu osób zadaniem wyjątkowo trudnym. Na co dzień wykonują ją informatycy lub programiści dobrze obeznani w tego typu pracach, natomiast żeby zrobić to samodzielnie, trzeba liczyć się z poświęceniem na to naprawdę dużej ilości czasu. Co ważne, osoby bez wiedzy technicznej, konfigurując serwer dla firmy, mogą bardziej przedsiębiorstwu zaszkodzić, niż pomóc. Dlaczego?

Samodzielne ustawianie serwerów vs pomoc specjalisty

Profesjonalne skonfigurowanie serwera, wykonywane do indywidualnych potrzeb np. przez firmę Rapiddc, obejmuje szereg czynności o kluczowym znaczeniu. Są to działania zapewniające bezpieczeństwo i ochronę przed cyberprzestępcami oraz czynności typowo programistyczne, obejmujące szybkie ładowanie się strony, zapewnienie jej funkcjonalności i natychmiastowych update’ów. Do tego dochodzi ustawienie na serwerze takich funkcjonalności, które danej firmie są niezbędne do prawidłowego działania.

Samodzielny przegląd możliwości serwera oraz jego dostosowanie do własnych potrzeb, zaleca się wykonać tylko wówczas, gdy naprawdę mamy o tym pojęcie. Ich specyfika jest na tyle skomplikowana, że jeden drobny błąd może spowodować wadliwe działanie całej firmowej strony. Może on kosztować firmę bardzo wiele. Od zszarganej reputacji, przez stratę pieniędzy, po wyciek wrażliwych danych klientów czy skasowanie zamówień, jakie już w sklepie złożyli i opłacili. Programiści bez problemu skonfigurują serwer sami, ale jeśli nie ma się takiego doświadczenia, zalecany jest rozsądek przy wprowadzaniu zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =