W jakie przyrządy powinien być zaopatrzony każdy fan kuchni azjatyckiej?

Potrawy kuchni orientalnej z roku na rok zyskują w Polsce coraz większą popularność. Wynika to z faktu, że z jednej strony posiadają oryginalny smak, z drugiej zaś są stosunkowo łatwe do przygotowania – nawet w zaciszu własnego domu. Oczywiście podstawowym warunkiem jest w tym przypadku posiadanie szeregu niezbędnych akcesoriów. W pierwszej kolejności warto się zaopatrzyć w porządny wok, czyli wyjątkowo uniwersalne naczynie przeznaczone do gotowania, smażenia, duszenia oraz frytowania.

Pamiętajmy o drobnych elementach

Bez wspomnianego we wstępie woka nie przyrządzimy znacznej ilości potraw charakterystycznych dla kuchni azjatyckiej. Jego istotną zaletą jest to, że bardzo szybko się nagrzewa, a na dodatek równomiernie rozprowadza ciepło po powierzchni, co gwarantuje perfekcyjny smak dania. Najlepiej postawić na model wykonany z ponadprzeciętnie wytrzymałej stali węglowej, ewentualnie żeliwa.

Drugie pożądane akcesorium to bez wątpienia chochla do woka, w znacznym stopniu ułatwiająca smażenie i przenoszenie składników z naczynia bezpośrednio na talerz. Na szczególną uwagę zasługuje wersja ze stali nierdzewnej o długości 40 cm i szerokości 11 cm, dostępna w ofercie takiej jak: https://www.kuchnieorientu.pl/produkt/chochla-do-woka-11cm-orientcook/.

Oto pozostałe przydatne rozwiązania: bambusowa szpatułka do mieszania, granitowy moździerz do rozdrabniania przypraw, mata bambusowa do sushi, garnek do gotowania ryżu, lejek, praska, tarka, porcelanowe miseczki do sosów, specjalny czajniczek do parzenia herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 8 =