W jaki sposób należy dbać o stan kortu tenisowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kort tenisowy jest bardzo wrażliwą częścią Twojej posiadłości. Jest to również miejsce, w którym chcesz spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi i członkami rodziny. Ważne jest, abyś dobrze o niego dbał, abyś mógł cieszyć się grą na nim przez wiele lat.

Regularnie czyść swój kort tenisowy

Powinieneś czyścić nawierzchnię przynajmniej raz w tygodniu, używając szczotki lub miotły, aby usunąć z niej wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. Do czyszczenia można również używać środków chemicznych, ale przed ich użyciem należy upewnić się, że przestrzegane są wszystkie zalecenia bezpieczeństwa podane przez producenta.

Usuwanie liści i wszelkich chwastów

Wykaszaj wszelkie chwasty i trawy rosnące w pobliżu kortu, aby zapobiec ich uszkodzeniu przy uderzeniu piłki podczas gry.

Usuń wszelkie martwe liście, gałązki i inne śmieci leżące na obwodzie kortu po grze na nim, aby nie stały się one przeszkodami podczas gry i nie spowodowały obrażeń u graczy, którzy mogą na nie przypadkowo nadepnąć podczas biegania podczas sesji gry.

Sprawdzaj regularnie wszelką elektrykę z tym związaną i oświetlenie

Sprawdzaj wszystkie przewody przymocowane do słupów podtrzymujących światła wraz z wszelkimi innymi urządzeniami dostępnymi wokół kortu tenisowego regularnie, aby upewnić się, że nie przeszkadzają one w treningach i nie powodują wypadków podczas gry.

Utrzymuj nawierzchnię w prawidłowym stanie

Jeśli Twój kort tenisowy nie jest używany regularnie, zastosuj uszczelniacz penetrujący, aby chronić go przed uszkodzeniem przez wilgoć i zapobiec pękaniu. Jeśli już obecnie są jakieś pęknięcia, to warto go użyć zanim staną się zbyt duże. 

W razie wystąpienia zbyt dużych zaniedbać, jeśli chodzi o utrzymanie stanu posiadanego kortu, można zawsze postawić na renowacje kortów tenisowych, którą zajmują się specjalistyczne firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak się uczyć, żeby się nauczyć? Tu znajdziesz odpowiedź!
Jak się uczyć, żeby się nauczyć? Tu znajdziesz odpowiedź!
Uczenie się to proces nabywania nowej wiedzy, zachowań i umiejętności. Jest to proces trwający przez całe życie. Nauka może być […]
Jak zaprezentować nieruchomość do sprzedaży?
Jak zaprezentować nieruchomość do sprzedaży?
Sprzedaż nieruchomości wymaga odpowiedniego jej zaprezentowania, aby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych zainteresowanych. Dobrze sfotografowana nieruchomość, a także okolica, […]
Przenośne powiększalniki
Przenośne powiększalniki
Powiększalniki to mało znane, jednak wysoce przydatne urządzenia. Pełnią podobne funkcje co zwykłe lupy, jednak nadają się do zastosowania w […]
Ostatnie wpisy
Polecamy