Ozdobne kable do lampy w oplocie

Współczesna aranżacja wnętrz o charakterze industrialnym, nawiązującym do dawnych przestrzeni fabrycznych, przemysłowych i nieco geometrycznych w równie dużym stopniu dotyczy samego umeblowania, jakie się w takich miejscach stosuje, jak również oświetlenia. Modne lampy industrialne potrafią w doskonały sposób podkreślić styl wnętrza, nadać mu nietypowego wyrazu i sprawić, że wnętrz nie będzie już takie surowe. Ciekawym elementem oświetlenia są lampy konstruowane na zasadzie żarówek w oprawie konstrukcyjnej oraz z dekoracyjnymi kablami w oplocie, które mogą stanowić piękny element dekoracyjny.

Wyeksponowane kable do lamp w oplocie – to ma znaczenie!

Bardzo ciekawą formą dekoracyjną do lamp industrialnych jest owinięcie ich żarówek charakterystycznymi, dekoracyjnymi kablami. Powstały w ten sposób przewód w oplocie jest ciekawym dodatkiem, który z punktu widzenia projektanta lampy stanowi zdecydowanie coś więcej niż tylko subtelną ozdobę. Kable do lampy podkreślają przemysłowy charakter oświetlenia i nawiązują stricte do starych hal fabrycznych oświetlanych za pomocą wiszącej od góry żarówki z oszczędnym kloszem, przeplatanej z górą kabli.

Takie lampy industrialne przenoszone są do współczesnych wnętrz w formie bardziej ucywilizowanej: przewody oplatające żarówkę nie są niechlujne jak w dawnych czasach przemysłowych, ale wzbogaca się je dekoracyjną otoczką, kolorami czy elementami połyskującymi pod wpływem światła. Wyeksponowanie takich kabli to dobry pomysł na podkreślenie stylu wnętrza lub nawet opowiedzenie domownikom i gościom historii “wiszących kabli”. Nabierają one wówczas nowego znaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + dziewięć =