Inteligentny dom – czyli sterowanie własnym domem

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Inteligentny dom to taki, który został zautomatyzowany z pomocą technologii, pozwalając Ci kontrolować swój dom na odległość. Chodzi o to, że można kontrolować wszystkie aspekty domu, w tym światła, temperaturę i bezpieczeństwo, a także inne podłączone urządzenia w domu.

Niektórzy ludzie zaczęli budować swoje własne inteligentne domy, ale większość ludzi nie wiedziałaby, od czego zacząć. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje mnóstwo firm oferujących inteligentne rozwiązania domowe w przystępnych cenach, taka jak np. ta na stronie https://www.luksystem.pl/inteligentny-dom-old/oferta/instalacje/.

Istnieje wiele sposobów na zautomatyzowanie swojego domu – oto tylko niektóre z nich:

Czujniki ruchu

Mogą być używane do wykrywania ruchu w określonych obszarach domu i mogą uruchomić alarm, jeśli ktoś włamie się do Twojego domu lub wejdzie przez otwarte okno.

Termostaty

Te automatycznie dostosowują temperaturę w zależności od tego, która jest godzina i ile osób znajduje się w danym momencie w domu. Mogą być również wykorzystywane do sterowania systemami ogrzewania i chłodzenia w celu uzyskania maksymalnej wydajności.

Systemy oświetleniowe

Światła mogą być aktywowane zdalnie za pomocą przełączników lub czujników, tak aby włączały się, gdy ktoś wchodzi do pokoju lub wyłączały, gdy go opuszcza (a nawet włączały się, gdy wstaje rano!). Oznacza to, że nie trzeba się już potykać w ciemności. Możesz nawet ustawić światła, aby włączały się i wyłączały o określonych godzinach, aby były gotowe, gdy wrócisz do domu lub obudzisz się rano. Możesz też sterować nimi za pomocą smartfona, tabletu lub komputera, jeśli masz połączenie z internetem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Własna restauracja – o czym należy pamiętać?
Własna restauracja – o czym należy pamiętać?
Jeśli planujesz otworzyć własną restaurację, będziesz chciał zainwestować w oprogramowanie dla gastronomii. Branża gastronomiczna może być całkiem dochodowa, a posiadanie […]
Najmodniejsze sukienki na każdą okazję
Najmodniejsze sukienki na każdą okazję
Sukienka to od wieków niekwestionowany symbol kobiecości, elegancji i seksapilu. Zależnie od indywidualnych preferencji, każda kobieta posiada przynajmniej kilka modeli […]
Zastawa stołowa na lata – z czego powinna być wykonana, aby była trwała i piękna
Zastawa stołowa na lata – z czego powinna być wykonana, aby była trwała i piękna
Zarówno w domu, jak i restauracji powinna się znaleźć zastawa stołowa. Będzie ona niezbędna, jeśli chodzi o podejmowanie gości, jak […]
Ostatnie wpisy
Polecamy