Czym jest IVR jak może się przysłużyć wielu firmom na rynku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

IVR to Interactive Voice Response, system, który pozwala klientom na interakcję z firmą poprzez mówienie do automatycznego systemu głosowego. Klient może zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi, dodawać lub usuwać pozycje z koszyka, dokonywać rezerwacji, itp.

Systemy IVR są wykorzystywane przez wiele firm dzisiaj, ponieważ są one opłacalne i łatwe w użyciu. Oto kilka przykładów tego, jak systemy IVR mogą pomóc Twojej firmie:

Zmniejszenie kosztów obsługi klienta 

Zamiast zatrudniać więcej przedstawicieli obsługi klienta, którzy będą odbierać telefony przez cały dzień, możesz użyć systemu IVR do kierowania połączeń do tych pracowników, którzy są dostępni w danym czasie. To zmniejsza ilość czasu, jaki każdy pracownik spędza przy telefonie, co oznacza, że mogą obsłużyć więcej klientów na raz, a Twoja firma wyda mniej pieniędzy na pensje i świadczenia dla tych pracowników.

Zwiększenie współczynnika konwersji 

Kiedy klienci mają dostęp do informacji, których potrzebują przed zadzwonieniem – takich jak opisy produktów i ceny – są bardziej skłonni pozostać przy telefonie i dokończyć zakup, zamiast od razu się rozłączyć, ponieważ nie wiedzą, czego chcą lub nie rozumieją, co mówisz. W rzeczywistości badania pokazują, że firmy wykorzystujące systemy IVR w swoich kampaniach marketingowych zwiększają współczynnik konwersji o 30%!

Zalet systemu IVR jest wiele:

a) Klienci mogą uzyskać dostęp do informacji bez konieczności oczekiwania na połączenie lub rozmowy z operatorem.

b) Jest to tańsze niż zatrudnianie większej liczby pracowników call center, którzy również będą potrzebowali szkolenia i nadzoru.

c) Informacje dostarczane przez system IVR mogą być dostosowane do lokalizacji, pory dnia i innych czynników, tak aby każdy klient otrzymał odpowiedź, której potrzebuje, bez konieczności nawigowania przez wiele menu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie aranżacji kopalnianych w biznesie
Zastosowanie aranżacji kopalnianych w biznesie
Siła solanek znana jest od wieków. Kąpiele w leczniczych solach, oddychanie powietrzem, w którym występują i wiele innych – odnaleźć […]
Na co należy uważać, decydując się na kredyt hipoteczny?
Na co należy uważać, decydując się na kredyt hipoteczny?
Każdy, kto ma w planie zakup nieruchomości może zastanawiać się nad wzięciem kredytu hipotecznego w banku. Zazwyczaj wiąże się to […]
Konfiguracja serwera – jak tego dokonać?
Konfiguracja serwera – jak tego dokonać?
Samodzielna konfiguracja serwera jest dla wielu osób zadaniem wyjątkowo trudnym. Na co dzień wykonują ją informatycy lub programiści dobrze obeznani […]
Ostatnie wpisy
Polecamy