Jak działają drukarki termotransferowe?

Magazyny, fabryki czy inne zakłady przemysłowe często zmagają się z problemami, jakie może sprawiać drukowanie etykiet za pomocą drukarek laserowych. Świetną alternatywą jest zakup drukarki termotransferowej, która pozwoli na zmniejszenie ilości odpadów, jest bardzo łatwa w użyciu i zapewnia dużo szybsze drukowanie. Warto zapoznać się z ich ofertą np. na stronie https://www.4labels.pl/producenci/drukarki-zebra.html.

Drukarka termotransferowa – sposób działania

Urządzenie wykorzystuje ciepło do stworzenia wydruku na wybranej powierzchni. Jego działanie bazuje na pokrytej specjalnym barwnikiem taśmie, zwanej kalką termotransferową. Barwnik, pod wpływem odpowiednio wysokiej temperatury roztapia się, pozostawiając na podłożu określony nadruk. Ta technika umożliwia tworzenie niezwykle trwałych wydruków o bardzo wysokiej jakości. Co więcej, drukarki termotransferowe nie są ograniczone wyłącznie do czarnego druku. W sprzedaży dostępne są taśmy w wielu różnych kolorach.

Na jaką drukarkę się zdecydować?

Niekiedy alternatywą dla drukarki termotransferowej może być drukarka termiczna. Sposób działania obydwóch sprzętów znacznie różni się od siebie, m.in. trwałość ich wydruków. Porównanie obu typów można znaleźć na stronie https://www.4labels.pl/blog/druk-termiczny-a-termotransferowy.html. W przypadku zadruku termicznego największy problem stanowi jego zanikanie pod wpływem światła słonecznego oraz wysokich temperatur. Dodatkowo wydruk ten jest możliwy tylko na specjalnie do tego przeznaczonych etykietach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście + 16 =