Czym są białe certyfikaty i w jakim celu się je przyznaje?

W dobie obecnego postępu technologicznego coraz większa wagę przykłada się do podnoszenia efektywności energetycznej, co oznacza zmniejszenie zużycia energii poprzez jej racjonalne wykorzystanie. Działania w tym zakresie są coraz częściej doceniane przez administrację rządową. Mniejsza produkcja energii oznacza bowiem w większej perspektywie mniejsze zniszczenie naszego naturalnego środowiska.

Zadbaj o niższe zużycie energii

Białe certyfikaty to zwyczajowa nazwa na określenie świadectw efektywności energetycznej. Wydawane są one przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na podstawie ustawy, która weszła w życie w 2016 roku. Do otrzymania białych certyfikatów kwalifikuje się każdy, kto zobowiąże się do realizacji inwestycji, która zwiększy efektywność energetyczną o określoną jednostkę w ciągu roku. Oszczędności energii mogą mieć różne źródło: może być to przykładowo modernizacja oświetlenia w firmie, termomodernizacja budynków czy wymiana maszyn lub linii produkcyjnych na bardziej innowacyjne technologie.

Jeśli poszukujemy firmy, która świadczy kompleksowe usługi z zakresu pomocy przy pozyskiwaniu dotacji i ulg finansowych, jakimi są białe certyfikaty, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://go-big.com.pl/efektywnosc-energetyczna/biale-certyfikaty. Spółka wykonuje zarówno wstępną weryfikację, audyt efektywności, jak i oferuje pomoc przy wypełnieniu i złożeniu wniosku oraz przy sprzedaży certyfikatów. Znajdziemy tam także kompendium wiedzy o aktualnych warunkach kwalifikacji do przyznawania białych certyfikatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 15 =