Nowoczesne mieszkanie w nowojorskim stylu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fascynacja nowojorskimi stylem przejawia się między innymi w aranżacji wnętrz. Takie wnętrza możemy oglądać w wielu filmach produkcji amerykańskiej, programach o urządzaniu wnętrz, ale także podczas podróży do tego wielkiego świata. Jak urządzić nowoczesne mieszkanie w nowojorskim stylu?

Cechy nowojorskiego stylu

Mieszkania w stylu nowojorskim cechują się ponadczasowością, dlatego styl ten jest lubiany i bywa stosowany coraz powszechniej przez architektów, a także pasjonatów pięknych wnętrz. Nie znajdziemy tutaj kiczu, a w zamian pojawiają się klasyczne meble ze szlachetnego drewna i tapicerowane meble wypoczynkowe. Nie obejdzie się bez szlachetnych i zawsze modnych barw, neutralnych i stonowanych.

Salon

W salonie dominuje strefa wypoczynkowa. Pojawia się w niej wygodna kanapa, najlepiej dwie, oraz stolik kawowy, stanowiące centralny punkt, w którym toczy się codzienne życie. W przypadku sofy styl nowojorski dyktuje jednoznaczne zasady. Ma być wygodnie i przytulnie, ale z klasą. Urocze i eleganckie pikowania, przeszycia błyszczącą nicią, wzorzyste poduszki to elementy, które wyróżniają kanapy w stylu amerykańskim. Dodatkowo pojawiają się podnóżki i szezlongi. W oknach pojawiają się ciężkie zasłony, za którymi można stworzyć magiczny klimat, ale firany są delikatne i zwiewne, pozwalające na dopływ naturalnego światła. Szlachetną przytulność stworzą także miękkie dywany.

Kuchnia

Miejsce tutaj musi być rodzinne. Tradycyjne meble z kamiennym lub granitowym blatem wypełniają ściany. Na środku umiejscowiony jest wielki stół z licznymi krzesłami.

Łazienka

Naturalne materiały przeplatają się tutaj z chromem lub elementami niklowanymi. Wiele elementów połyskuje, sprawiając, że relaks podczas kąpieli staje się jeszcze większą przyjemnością.

W dodatkach można skupić się na nawiązaniu do miejskiej kultury nowojorskiej. Obrazy pojawiają się w każdym pomieszczeniu. Ściany ozdobione są sztukaterią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym są łożyska i w jakim celu są one używane?
Czym są łożyska i w jakim celu są one używane?
Łożysko jest stosunkowo niewielkim elementem, ale pełni bardzo ważną rolę w budowie maszyn. Składa się z trzech części: pierścienia zewnętrznego […]
Sportowe akcesoria do ćwiczenia sztuk walki w domu
Sportowe akcesoria do ćwiczenia sztuk walki w domu
Podstawą opanowania każdej sztuki walki jest trening. Najlepiej gdy odbywa się on w klubie sportowym, nie oznacza to jednak, że […]
Jak zegarkiem dopełnić ubiór?
Jak zegarkiem dopełnić ubiór?
W zależności od preferowanego stylu ubierania się, a także okazji, warto mieć kilka zegarków, które pozwolą na stworzenie spójniej stylizacji. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy