Nowoczesne mieszkanie w nowojorskim stylu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fascynacja nowojorskimi stylem przejawia się między innymi w aranżacji wnętrz. Takie wnętrza możemy oglądać w wielu filmach produkcji amerykańskiej, programach o urządzaniu wnętrz, ale także podczas podróży do tego wielkiego świata. Jak urządzić nowoczesne mieszkanie w nowojorskim stylu?

Cechy nowojorskiego stylu

Mieszkania w stylu nowojorskim cechują się ponadczasowością, dlatego styl ten jest lubiany i bywa stosowany coraz powszechniej przez architektów, a także pasjonatów pięknych wnętrz. Nie znajdziemy tutaj kiczu, a w zamian pojawiają się klasyczne meble ze szlachetnego drewna i tapicerowane meble wypoczynkowe. Nie obejdzie się bez szlachetnych i zawsze modnych barw, neutralnych i stonowanych.

Salon

W salonie dominuje strefa wypoczynkowa. Pojawia się w niej wygodna kanapa, najlepiej dwie, oraz stolik kawowy, stanowiące centralny punkt, w którym toczy się codzienne życie. W przypadku sofy styl nowojorski dyktuje jednoznaczne zasady. Ma być wygodnie i przytulnie, ale z klasą. Urocze i eleganckie pikowania, przeszycia błyszczącą nicią, wzorzyste poduszki to elementy, które wyróżniają kanapy w stylu amerykańskim. Dodatkowo pojawiają się podnóżki i szezlongi. W oknach pojawiają się ciężkie zasłony, za którymi można stworzyć magiczny klimat, ale firany są delikatne i zwiewne, pozwalające na dopływ naturalnego światła. Szlachetną przytulność stworzą także miękkie dywany.

Kuchnia

Miejsce tutaj musi być rodzinne. Tradycyjne meble z kamiennym lub granitowym blatem wypełniają ściany. Na środku umiejscowiony jest wielki stół z licznymi krzesłami.

Łazienka

Naturalne materiały przeplatają się tutaj z chromem lub elementami niklowanymi. Wiele elementów połyskuje, sprawiając, że relaks podczas kąpieli staje się jeszcze większą przyjemnością.

W dodatkach można skupić się na nawiązaniu do miejskiej kultury nowojorskiej. Obrazy pojawiają się w każdym pomieszczeniu. Ściany ozdobione są sztukaterią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego należy zacierać beton?
Dlaczego należy zacierać beton?
Zacieranie betonu ma ogromne znaczenie dla jego trwałości. Poprzez zacieranie jednocześnie następuje wygładzenie jego powierzchni oraz zagęszczenie struktury. Dzięki temu […]
Co powinny posiadać dobre rolki, abyś cieszył się z jazdy nimi?
Co powinny posiadać dobre rolki, abyś cieszył się z jazdy nimi?
Dobre wrotki to wrotki, które są wygodne w użyciu i są zbudowane tak, aby wytrzymały jak najdłużej. Jeśli chcesz kupić […]
Jak wybrać odpowiedni bieżnik do stołu?
Jak wybrać odpowiedni bieżnik do stołu?
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, jaki rodzaj bieżników chcesz. Najlepszym sposobem na to jest spojrzenie na swój […]
Ostatnie wpisy
Polecamy