Miejskie plakaty — trzy polskie miasta do salonu w stylu industrialnym

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dość surowy styl industrialny cieszy się ogromną popularnością w świecie aranżacji wnętrz. Choć w kwestii dekoracji obowiązuje w nim minimalizm, to w salonie oczywiście można pozwolić sobie na ozdoby np. plakaty w miejskich klimatach. Sprawdź, które polskie miasta mogą pochwalić się architekturą pasującą do industrialnych salonów.

Wrocław

Choć wrocławska starówka zachwyca zabytkowymi budynkami, to w mieście nie brakuje również efektownych przykładów architektury modernistycznej. W salonie industrialnym z pewnością świetnie będzie wyglądać Wrocławski Manhattan, czyli zespół wieżowców sfotografowanych nawet przez samego Chrisa Niedenthala. Surowego charakteru nie można też odmówić m.in. budynkom przy ulicy Wielkiej czy też kominom elektrociepłowni z osiedla Nadodrze.

Poznań

Industrialnych budynków nie brakuje również w Poznaniu, który jest ważnym punktem na mapie polskiego modernizmu. W sklepie online BR7 można znaleźć plakaty przedstawiające kultowy Dom Książki. Fani słynnych poznańskich budowli powinni również zwrócić uwagę na fotografie z Okrąglakiem. Ponadto ciekawy efekt może zapewnić obraz z jednym z wieżowców „Alfa” z ulicy Świętego Marcina.

Łódź

W Łodzi modernistyczna architektura jest obecna co najmniej od lat 20. XX wieku. Co więcej, wiele nowych budynków również ma niezmiernie industrialny charakter, co oczywiście jest nawiązaniem do przemysłowej historii miasta. Na plakacie dla fana modernizmu mogą pojawić się np. kamienice i wieżowce. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na zabytkowe budynki dawnych fabryk, czyli np. na słynną Manufakturę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Transport maszyn budowlanych – jak można przewieźć ponadgabarytowe sprzęty?
Transport maszyn budowlanych – jak można przewieźć ponadgabarytowe sprzęty?
Transport maszyn budowlanych ze względu na ich rozmiary oraz wagę jest bardzo trudnym wyzwaniem. Do ich przewiezienia potrzebny jest przede […]
Wybór płytek ściennych
Wybór płytek ściennych
Płytki to nie tylko te używane do wykańczania podłogi, ale również te, które służą do dekorowania i ochrony ścian w […]
Co to jest impresariat ?
Co to jest impresariat ?
Organizacja imprez artystycznych,czyli kilka słów o impresariacie. Impresariat polega na organizowaniu imprez artystycznych rozumianych jako koncerty, występy kabaretowe, spotkania ze […]
Ostatnie wpisy
Polecamy