Jak rozpoznać prawdziwą porcelanową filiżankę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość koneserów kawy zapewnia, że napój ten smakuje najlepiej z filiżanki. Co ciekawe – nie ma znaczenia ani kształt, ani kolor naczynia, ale materiał, z jakiego została zrobiona.

Niestety, nie wszystko, co na pierwszy rzut oka wydaje się być produktem porcelanowym, faktycznie nim jest. Jak więc rozpoznać prawdziwą porcelanową filiżankę do kawy?

  • Pierwszy sposób to zdanie się na słuch. Wystarczy lekko uderzyć w krawędź naczynia jakimś metalowym przedmiotem. Jeśli powstały dźwięk jest czysty, można mieć pewność, że filiżanka jest porcelanowa.
  • Grubość naczynia – najwyższej jakości porcelana zawsze jest cienka.
  • Sygnatura – jak najbardziej można zwrócić na nią uwagę. Każdy poważny producent naczyń porcelanowych stosuje odpowiednie oznaczenia, po których można poznań, czy produkt jest wykonany z porcelany. Dostęp do oznaczenia sygnatur jest dziś stosunkowo łatwy i może je sprawdzić każda osoba, która jest zainteresowana potwierdzeniem czy konkretna filiżanka jest porcelanowa, czy nie.
  • Porcelana przepuszcza światło – wystarczy spojrzeć „przez filiżankę” pod mocne źródło światła, aby się przekonać, czy jest wykonana z porcelany.
  • Prawdziwą porcelanę cechuje też większa wytrzymałość, niż np. fajans lub kamionka, z których także wykonuje się filiżanki oraz odporność na czynniki o charakterze kwaśnym.

Prawdziwa porcelana kojarzy się z elegancją i dobrym smakiem. Jest świetnym pomysłem na prezent. Ma też swoich zagorzałych wielbicieli i kolekcjonerów. Warto kupować ją z pewnych źródeł – to także gwarancja oryginalności produktu z porcelany. Sprawdź na przykład: “porcelana Krzysztof”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Organizacja imprezy integracyjnej w plenerze – gdzie warto zaplanować wyjazd?
Organizacja imprezy integracyjnej w plenerze – gdzie warto zaplanować wyjazd?
Dobry zespół to nie tylko wykwalifikowana kadra, która zarabia adekwatnie do swojej wiedzy. Wielu przełożonych jasno przekazuje, że jednym z […]
Hale namiotowe – czym są i czy warto je kupić?
Hale namiotowe – czym są i czy warto je kupić?
Hala namiotowa to hala lub budynek na świeżym powietrzu wykorzystywany do spotkań. Może również odnosić się do dużego pomieszczenia wewnątrz […]
Jak może wyglądać przykładowa męska stylizacja na wesele?
Jak może wyglądać przykładowa męska stylizacja na wesele?
Każdy mężczyzna, który zastanawia się, jak dobrze prezentować się na weselu, powinien wziąć sobie do serca kilka wskazówek. Podstawą jest […]
Ostatnie wpisy
Polecamy