Jak rozpoznać prawdziwą porcelanową filiżankę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość koneserów kawy zapewnia, że napój ten smakuje najlepiej z filiżanki. Co ciekawe – nie ma znaczenia ani kształt, ani kolor naczynia, ale materiał, z jakiego została zrobiona.

Niestety, nie wszystko, co na pierwszy rzut oka wydaje się być produktem porcelanowym, faktycznie nim jest. Jak więc rozpoznać prawdziwą porcelanową filiżankę do kawy?

  • Pierwszy sposób to zdanie się na słuch. Wystarczy lekko uderzyć w krawędź naczynia jakimś metalowym przedmiotem. Jeśli powstały dźwięk jest czysty, można mieć pewność, że filiżanka jest porcelanowa.
  • Grubość naczynia – najwyższej jakości porcelana zawsze jest cienka.
  • Sygnatura – jak najbardziej można zwrócić na nią uwagę. Każdy poważny producent naczyń porcelanowych stosuje odpowiednie oznaczenia, po których można poznań, czy produkt jest wykonany z porcelany. Dostęp do oznaczenia sygnatur jest dziś stosunkowo łatwy i może je sprawdzić każda osoba, która jest zainteresowana potwierdzeniem czy konkretna filiżanka jest porcelanowa, czy nie.
  • Porcelana przepuszcza światło – wystarczy spojrzeć „przez filiżankę” pod mocne źródło światła, aby się przekonać, czy jest wykonana z porcelany.
  • Prawdziwą porcelanę cechuje też większa wytrzymałość, niż np. fajans lub kamionka, z których także wykonuje się filiżanki oraz odporność na czynniki o charakterze kwaśnym.

Prawdziwa porcelana kojarzy się z elegancją i dobrym smakiem. Jest świetnym pomysłem na prezent. Ma też swoich zagorzałych wielbicieli i kolekcjonerów. Warto kupować ją z pewnych źródeł – to także gwarancja oryginalności produktu z porcelany. Sprawdź na przykład: “porcelana Krzysztof”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fotowoltaika – czy jest to dobre rozwiązanie?
Fotowoltaika – czy jest to dobre rozwiązanie?
Coraz więcej osób decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych. Swój wybór motywują względami ekologicznymi, a także ekonomicznymi. Nic w tym […]
Wybór komody do sypialni
Wybór komody do sypialni
Komody to pewne z nielicznych mebli, które są konieczne w sypialni, kiedy chcemy, ażeby wszystko było na własnym miejscu. Ten […]
Jak wygląda psychoterapia indywidualna?
Jak wygląda psychoterapia indywidualna?
Psychoterapia to ważny element wspierania zdrowia psychicznego skierowany zarówno do osób z zaburzeniami lub chorobami psychicznymi, jak i tych, którzy […]
Ostatnie wpisy
Polecamy