Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie pokoju dla dziecka to nie łatwa sprawa bo przecież ono cały czas się zmienia. Dziewczynka, która dziś uwielbia kucyki i kolor różowy za rok powie, że nie woli niebieski. Chłopak, który dziś lubi Strażaka Sama za rok będzie chciał mieć na ścianie tylko Lego. Jak wobec tego wybrać meble tak by ich nie zmieniać do rok?

Po pierwsze trzeba postawić na uniwersalne modele mebli dziecięcych. Takie które będą pasowały do pokoju małego dziecka ale i do pokoju nastolatka. Mam tu na myśli np. łóżko. Moim zdaniem 3 latek może spać już w pełnowymiarowym łóżku. Z pewnością przyda się takie, do którego na początku można dostawić barierkę a w późniejszym terminie będzie można dokupić np. szufladę na pościel. W ostatnich latach pojawiły się na rynku biurka, które „rosną” wraz z dzieckiem. Jest to rozwiązanie kwestii najpierw miejsca do rysowania na potem do odrabiania lekcji. Z czasem będziecie pewnie musieli pomyśleć o dodatkowych pojemnikach, które ułatwią segregację rzeczy Waszego dziecka. Zastanówcie się też nad pojemną szafą i komodą. Przyda się też kilka półek lub nieduży regał by dziecko miało gdzie trzymać swoje skarby.

Po drugie, przy wyborze mebli taki jak szafa, komoda czy regał warto zainwestować w takie, które można przytwierdzić do ściany. Będziemy mieli wtedy gwarancję, że nic naszemu dziecku nie grozi.

Oczywiście nie zapominajcie by podczas wybierania mebli do pokoju dziecięcego zapytać o zdanie przyszłego lokatora tego pokoju. Jego zdanie powinno się liczyć, przecież to ono będzie spędzało tam najwięcej czasu.

Duży wybór mebli znajdziesz w sklepie Euforma.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • bozenaK 13.02.2019

    My podzieliliśmy pokój na strefę nauki i zabawy. Najlepsze mebelki znaleźlismy na fiorentino, wybralismy zestaw klasyczny jestesmy zadowoleni.

    • Marzena Zięba 24.06.2019

      No pewnie Pani Bozeno. My wybralismy fiorentino w sumie po bardzo dlugich przemysleniach, bo mamy laczony pokoik dziewczynki i chlopca, ale meble są tak piekne a przy tym uniwersalne, ze szok. Pokój wygląda na dzieciecy, ale i Maja i Adaś pasują tam świetnie.

Rekomendowane
Za pomocą jakiego wyposażenia i akcesoriów stworzyć ekologiczny dom?
Za pomocą jakiego wyposażenia i akcesoriów stworzyć ekologiczny dom?
Ekologiczne akcesoria domowe mogą być świetnym sposobem na zmniejszenie śladu węglowego. Przy tak wielu dostępnych opcjach np. poprzez stronę eco-akcesoria.pl, […]
Zabawki, które pomogą dziecku w rozwoju wyobraźni
Zabawki, które pomogą dziecku w rozwoju wyobraźni
Małym dzieciom nie brakuje wyobraźni, jednak dorośli często nieświadomie ograniczają jej rozwój, zarzucając dzieci setkami mało kreatywnych zabawek. Często jednak […]
Jak przygotować się do maratonu?
Jak przygotować się do maratonu?
Żeby nie nabawić się groźnej kontuzji lub zasłabnięcia podczas maratonu trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim trzeba być […]
Ostatnie wpisy
Polecamy