Przydomowa oczyszczalnia ścieków – na jaką można się zdecydować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to obiekty, które oczyszczają ścieki produkowane przez gospodarstwa domowe. Zajmują się one ściekami wytwarzanymi przez gospodarstwa domowe i zapewniają, że nie stanowią one zagrożenia dla środowiska i zdrowia publicznego.

Procesy oczyszczania obejmują oczyszczanie pierwotne, oczyszczanie wtórne i oczyszczanie trzeciego stopnia. Rodzaj oczyszczalni ścieków zależy od jej wielkości i rodzaju zanieczyszczeń.

Oczyszczanie pierwotne

Obejmuje przesiewanie i sedymentację, gdzie duże cząstki są oddzielane od małych poprzez przejście przez sita, następnie cząstki te osiadają na dnie zbiornika zwanego osadnikiem. Proces ten usuwa około 30% cząstek stałych ze ścieków.

Oczyszczanie wtórne

W oczyszczaniu wtórnym materiały organiczne są usuwane w procesach biologicznych przy użyciu bakterii lub innych mikroorganizmów, które żywią się materią organiczną obecną w ściekach. Mikroorganizmy żywią się materią organiczną obecną w ściekach i wytwarzają biogaz, który jest wykorzystywany do wytwarzania energii elektrycznej podczas oczyszczania ścieków. Proces ten usuwa około 70% substancji organicznych obecnych w ściekach.

Oczyszczanie trzeciorzędowe

Oczyszczanie trzeciorzędowe odbywa się przy użyciu specjalnych środków chemicznych, takich jak ałun lub wapno, które pomagają w usuwaniu azotanów z wody, aby nie przedostawały się one do naszych źródeł wód gruntowych ze szkodliwym wpływem na zdrowie ludzi.

Osoby zainteresowane zakupem którejś z oczyszczalni mogą się udać na stronę przedstawiciela na rynku takiego jak https://www.ecoinvest.info.pl/oczyszczalnie-sciekow-przydomowe-biologiczne-radom/ i wybrać rozwiązanie adekwatne do swoich potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Eleganckie wesele w ogrodzie – jak je zorganizować?
Eleganckie wesele w ogrodzie – jak je zorganizować?
Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dwojga zakochanych ludzi. Każdej młodej parze zależy, aby ten dzień był dobrze […]
Witaminy wzmacniające kości
Witaminy wzmacniające kości
Kości tworzą szkielet naszego organizmu, dlatego dbanie o nie jest tak bardzo ważne. Przez cały czas pracują i utrzymują nasze […]
Prawidłowe żywienie psa – wszystko, co musisz wiedzieć
Prawidłowe żywienie psa – wszystko, co musisz wiedzieć
Posiadanie w swoim domu czworonożnego przyjaciela jakim jest piesek to ogromna radość i wiele korzyści w tego faktu wynikających, ale […]
Ostatnie wpisy
Polecamy