Przydomowa oczyszczalnia ścieków – na jaką można się zdecydować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to obiekty, które oczyszczają ścieki produkowane przez gospodarstwa domowe. Zajmują się one ściekami wytwarzanymi przez gospodarstwa domowe i zapewniają, że nie stanowią one zagrożenia dla środowiska i zdrowia publicznego.

Procesy oczyszczania obejmują oczyszczanie pierwotne, oczyszczanie wtórne i oczyszczanie trzeciego stopnia. Rodzaj oczyszczalni ścieków zależy od jej wielkości i rodzaju zanieczyszczeń.

Oczyszczanie pierwotne

Obejmuje przesiewanie i sedymentację, gdzie duże cząstki są oddzielane od małych poprzez przejście przez sita, następnie cząstki te osiadają na dnie zbiornika zwanego osadnikiem. Proces ten usuwa około 30% cząstek stałych ze ścieków.

Oczyszczanie wtórne

W oczyszczaniu wtórnym materiały organiczne są usuwane w procesach biologicznych przy użyciu bakterii lub innych mikroorganizmów, które żywią się materią organiczną obecną w ściekach. Mikroorganizmy żywią się materią organiczną obecną w ściekach i wytwarzają biogaz, który jest wykorzystywany do wytwarzania energii elektrycznej podczas oczyszczania ścieków. Proces ten usuwa około 70% substancji organicznych obecnych w ściekach.

Oczyszczanie trzeciorzędowe

Oczyszczanie trzeciorzędowe odbywa się przy użyciu specjalnych środków chemicznych, takich jak ałun lub wapno, które pomagają w usuwaniu azotanów z wody, aby nie przedostawały się one do naszych źródeł wód gruntowych ze szkodliwym wpływem na zdrowie ludzi.

Osoby zainteresowane zakupem którejś z oczyszczalni mogą się udać na stronę przedstawiciela na rynku takiego jak https://www.ecoinvest.info.pl/oczyszczalnie-sciekow-przydomowe-biologiczne-radom/ i wybrać rozwiązanie adekwatne do swoich potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Uroczystości, na które warto przygotować jadalne upominki
Uroczystości, na które warto przygotować jadalne upominki
Zarówno w gronie rodziny, współpracowników, jak i przyjaciół spotykają nas okazje, które chcemy wspólnie celebrować. Czekoladki, muffinki lub ciasteczka od […]
Mop obrotowy czy tradycyjny – który lepiej wybrać?
Mop obrotowy czy tradycyjny – który lepiej wybrać?
Mop do czyszczenia podłóg jest jednym z podstawowych akcesoriów do sprzątania w domu. Dostępne są warianty: parowe, płaskie, obrotowe, paskowe […]
W jakie formy reklamy warto zainwestować?
W jakie formy reklamy warto zainwestować?
Marzeniem bardzo wielu osób jest posiadanie własnej działalności gospodarczej. Założenie biznesu to jednak dopiero początek długiej i krętej drogi. Aby […]
Ostatnie wpisy
Polecamy