Co brać pod uwagę przy wyborze glazury łazienkowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ścieralność i antypoślizgowość płytek podłogowych

Wybór glazury łazienkowej to niełatwe zadanie. Ogromna ilość dostępnych produktów w sklepach sprawia, że znalezienie idealnych płytek wymaga sporo czasu i zaangażowania. Przed dokonaniem zakupu warto wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Jeśli chodzi o płytki podłogowe, należy zwrócić uwagę na ich klasę ścieralności. Niektóre produkty wyglądają efektownie, lecz są niezwykle wrażliwe na piasek oraz brud znajdujący się na podeszwach.

Glazura przeznaczona do łazienki powinna mieć przynajmniej II klasę ścieralności. Najbardziej trwałe są wyroby oznaczone III klasą. Płytki łazienkowe, które będą montowane na podłodze, powinny mieć warstwę antypoślizgową. Wilgoć w połączeniu ze śliską glazurą mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla domowników.

Wygląd i inne istotne parametry

Oczywiście niezwykle ważnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę, jest wygląd glazury. W związku z tym, że o gustach się nie dyskutuje, wybór wzoru i koloru pozostaje kwestią indywidualną. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się duże płytki łazienkowe Paradyż. Należy pamiętać, że duże kafle najlepiej wyglądają w obszernych łazienkach. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się tradycyjna ceramika o wymiarach 30×30. Przy wyborze płytek łazienkowych warto zwrócić uwagę również na ich nasiąkliwość. Jest to parametr, który informuje, w jakim stopniu płytka chłonie wilgoć.

W przypadku łazienek zaleca się stosowanie produktów o nasiąkliwości nieprzekraczającej 3 procent. Ceramika przeznaczona do łazienki powinna także wyróżniać się odpornością na kwasy i zasady stosowane w popularnych detergentach. takie są dostępne na https://plytki24.pl/ceramika-paradyz/cat_1.html. Jeśli komuś zależy na tym, by wszystkie płytki miały taki sam idealny rozmiar, powinien zdecydować się na zakup produktów rektyfikowanych, które są poddawane dodatkowej obróbce, w celu ujednolicenia wymiarów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich materiałów stworzyć solidną konstrukcję tarasu?
Z jakich materiałów stworzyć solidną konstrukcję tarasu?
Taras jest częścią domu, którą bez cienia wątpliwości każdy chciałby posiadać. W razie potrzeby można na nim oddać się bowiem […]
Jakie korzyści dla organizmu może przynieść leczenie techniką Bowena?
Jakie korzyści dla organizmu może przynieść leczenie techniką Bowena?
Techniki osteopatyczne to skuteczny sposób leczenia powszechnie występujących dolegliwości, takich jak napięcia mięśniowe, bóle głowy i innych części ciała, a […]
Czego nie może zabraknąć w domu osoby wierzącej?
Czego nie może zabraknąć w domu osoby wierzącej?
Jeśli jesteś osobą szczerze oddaną duchem i ciałem wierze w Boga oraz nie obce ci są słowa, którymi posługuje się […]
Ostatnie wpisy
Polecamy