Urządzamy kuchnię w stylu nowoczesnym

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Główną cechą nowoczesnych kuchni jest wygoda otrzymana dzięki wykorzystaniu pełni przestrzennego układu. To również takie wnętrze, które doskonale współgra z innymi obecnymi w domu pomieszczeniami. Postawienie na spójną aranżację wnętrza pozwala nie tylko na zachowanie harmonii, ale również stworzenie przytulnej atmosfery. W jaki sposób można zaaranżować kuchnię, aby była nowoczesna, funkcjonalna i estetyczna w kontekście domowej przestrzeni?

Otwarta kuchnia hitem popularności

Jeszcze do niedawna kuchnia stanowiła oddzielne pomieszczenie w mieszkaniu. Odseparowana od pozostałych części domu, była traktowana przede wszystkim jako miejsce przygotowywania posiłków. Warto także zwrócić uwagę, iż dostępne wówczas na rynku meble kuchenne nie należały do zbyt atrakcyjnych. Standardowe szafki kuchenne cechowały się zazwyczaj niskim standardem wykończenia, zaś mało efektywny sprzęt AGD pozostawiał wiele do życzenia pod kątem estetycznym. 

Dziś standardem są kuchnie otwarte, stanowiące integralną część salonu. Niekiedy przestrzeń kuchenna jest oddzielona przy pomocy stołu lub blatu, jednak coraz częściej mamy do czynienia z pełnym otwarciem przestrzeni. Aranżując kuchnię warto więc zwrócić uwagę na to, aby obecne w niej meble i sprzęty nawiązywały do wystroju przyłączonego do niej salonu. Mowa tutaj zarówno o ciągu szafek jak i elementach wyposażenia. W nowoczesnym wnętrzu może pojawić się np. przezroczysty czajnik, które idealnie uzupełnia styl wnętrza zarówno minimalistycznego jak i współczesnego. Nowoczesny shaker elektryczny, który może być nie tylko piękny, ale również praktyczny. Na https://www.homepalace.pl/pl/p/Shaker-elektryczny-barmanski-koktajlowy-LAtelierDuVin/4938 można sprawdzić przykład takiego urządzenia.

Kontrastująca kolorystyka w surowej przestrzeni

Detale stanowią te elementy, które nadają pomieszczeniu określonego charakteru. Dzięki zastosowaniu odpowiednich dodatków można stworzyć indywidualną atmosferę, zarówno w salonie jak i kuchni. Jeśli obie strefy mają stanowić integralną całość, warto zdecydować się na ciekawe detale. Coraz częściej wybieranym elementem wystroju w nowoczesnych kuchniach jest porcelana portugalska. Występująca w przygaszonych, a jednocześnie ciekawych barwach idealnie komponuje się w estetycznymi i minimalistycznymi wnętrzami. 

Tego typu porcelana może stać się nie tylko dodatkiem znajdującym się na kuchennej półce. Śmiało można z niej korzystać, upiększając dzięki temu codzienne spożywanie posiłków. Oprócz produktów związanych typowo z kuchnią czy jadalnią, przestrzeń mogą również ubarwić obrazy, wazony ze świeżymi kwiatami czy przezroczyste słoje, zawierające ulubione produkty. Te ostatnie pozwolą jednocześnie mieć dostęp do makaronu, kawy czy herbaty, a równocześnie stanowią interesujące detale same w sobie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o włosy wysokoporowate?
Jak dbać o włosy wysokoporowate?
Pielęgnacja włosów wysokoporowatych nie jest wcale taka trudna. Wystarczy, że zrozumiesz swój typ włosów, a będziesz w stanie znaleźć dla […]
Wakacje dla aktywnych – najciekawsze pomysły
Wakacje dla aktywnych – najciekawsze pomysły
Każdy z nas z pewnością inaczej wyobraża sobie idealny urlop czy wakacje. Jedni wolą spędzać czas na łonie natury, zwiedzając […]
Jakie oprogramowanie usprawni działanie pracowników biurowych?
Jakie oprogramowanie usprawni działanie pracowników biurowych?
Praca w biurze wiąże się z wykonywaniem różnych zadań, poczynając od pisania różnych firmowych dokumentów, przez robienie obliczeń, aż po […]
Ostatnie wpisy
Polecamy