Jakie rolety wybrać na okna dachowe?

Rolety do okien dachowych delikatnie różnią się od standardowych rozwiązań. Służyć mają głównie przyciemnieniu okna i ochronie przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Jednak w ich przypadku niezmiernie istotne jest także idealne przyleganie do samego okna. Ma to służyć komfortowemu otwieraniu i zamykaniu ich w taki sposób, aby roleta w trakcie wykonywania tych czynności nie odchodziła od powierzchni.

Rolety na okna dachowe montowane są pod skosem przez co zapewniają swoim działaniem jak najwyższą funkcjonalność. Dodatkowo, nie ma najmniejszego problemu z ich ręczną regulacją. Oprócz tego, na rynku dostępne są rolety automatyczne sterowane za pomocą pilota, którym ustawić możemy ich stopień zaciemnienia pomieszczenia lub jego rozjaśnienia. Rolety dachowe wyposażone powinny być w mechanizm sprężynowy, który odpowiedzialny jest za ich przyleganie do okna, bez tego mechanizmu roleta ta po prostu by zwisła bezwładnie.
Ciekawą alternatywą jest zakup rolet plisowanych, które ochronią wnętrze przed nadmiernym ociepleniem oraz pełnić będą istotną funkcję dekoracyjną. Na rynku dostępnych jest multum modeli zróżnicowanych pod względem kolorystyki czy formy montażu. Plisy dachowe są komfortowymi i praktycznymi przesłonami okiennymi, które pozwolą na dostosowanie mocy światła do naszych potrzeb. Polecane są zwłaszcza do okien dachowych, a dzięki swojej wszechstronności, zamontować je można nawet w oknach o bardziej nietypowych kształtach, takich jak trójkąty czy trapezy. Ich plusem jest także łatwe i szybkie czyszczenie oraz możliwość użycia tkanin całkowicie zaciemniających lub refleksyjnych.

Bogaty wybór rolet znajdziesz na pewno w Internecie. Sprawdź oferty wpisując w wyszukiwarkę internetową frazy typu: “rolety plisowane Warszawa”,”plisy dachowe Warszawa”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + dziewiętnaście =