Jak dobrać odpowiednią farbę do danego typu nawierzchni?

W zależności od rodzaju podłoża warto zastosować różne farby malarskie. Dzięki temu wybrana nawierzchnia będzie się pięknie prezentować oraz będzie miała zapewnioną ochronę na najwyższym poziomie. Obecnie na rynku do wyboru mamy wiele produktów różniących się przeznaczeniem oraz kolorem. Ważne, abyśmy użyli odpowiedniego do malowanej powierzchni.

Czym pomalować ściany?

Do ścian idealnie nadają się produkty na bazie żywic akrylowych, winylowych oraz w połączeniu z innymi związkami. W zależności od dodatków w nich zawartych, mają one różne wyróżniające je cechy, np. odporność na plamy lub trwałość koloru.

Czym pokryć metal?

Jeśli chcemy zabezpieczyć lub nadać inny kolor materiałom metalowym wybierzmy powłoki, które nie tylko zwiększą walory estetyczne nawierzchni, ale również ochronią ją przed czynnikami zewnętrznymi (w przypadku ogrodzenia lub elementów małej architektury). Dzięki temu nasze przedmioty nie ulegną korozji i będą dłużej wytrzymałe.

W takim przypadku zazwyczaj nakłada się dwie warstwy produktów. Pierwszą antykorozyjną i drugą zewnętrzną, nadającą kolor oraz dodatkowe wzmocnienie.

Jak zabezpieczyć drewno?

W przypadku drewna najlepiej zastosować produkty, które poza nadaniem przedmiotom nowego wyglądu będą je impregnować przed destrukcyjnym działaniem wody, pleśni, owadów, czy ognia.

Do najczęściej używanych zaliczamy impregnaty barwiące, które zabezpieczają surowe drewno znajdujące się na zewnątrz. Następnie wyróżnić możemy lakierobejce, które potrafią wydobyć strukturę drewna oraz nadać mu głębszy kolor. Poza tym stosowane są również lazury, które działają podobnie do lakierobejcy, ale lepiej przyczepiają się do podłoża.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + siedemnaście =