Na te elementy zwracaj uwagę przy zakupie garnków i patelni

Wyposażając się w garnki i patelnie, zazwyczaj kierujemy się jedynie ich wyglądem oraz wielkością, a jest kilka ignorowanych cech, które mogą zdecydowanie ułatwić nam gotowanie. Przede wszystkim musimy dobrać odpowiedni model sprzętów do naszej kuchenki. Tradycyjna, poczciwa gazówka jest bardzo tolerancyjna, nie ma specjalnych wymogów, jednak płyta indukcyjna potrzebuje naczyń ze stali ferromangetycznej o całkowicie płaskim dnie.

Istotną kwestią jest też wytrzymałość na wysokie temperatury, którą charakteryzują się np. patelnie wmf. Tego typu produkty posłużą nam do przyrządzenia pysznej jajecznicy, ale także sprawdzą się w piekarniku, a my zaoszczędzimy miejsce dzięki ich wielofunkcyjności. Dobrze jest zwrócić uwagę także na skład garnków. Niektóre z nich zawierają toksyczne domieszki, szkodzące naszemu zdrowiu.

Wnętrze garnka, jako cecha decydująca o zakupie

Poza powyższymi kryteriami, jedną z najważniejszych kwestii jest wewnętrzna powłoka naczyń do gotowania. Musi być ona bardzo trwała i odporna na uszkodzenia. Wiele firm chwali się powierzchniami teflonowymi, jednak z najnowszych badań wynika, że to pokrycie powierzchni jest podatne na zarysowania, a cząsteczki teflonu, które dostają się do jedzenia z wadliwej patelni, są rakotwórcze.

Dużo lepsze rozwiązanie znalazł producent garnków wmf, które możemy kupić na https://wenahome.pl/471-garnki-wmf. Marka ta stawia na stal nierdzewną oraz mieszankę żeliwa i warstw ceramiki. Obie opcje są nieszkodliwe dla organizmu, jak również odznaczają się niesamowitą trwałością, co pozwoli nam się cieszyć pięknymi, jak też funkcjonalnymi akcesoriami przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + siedemnaście =