Właściwości i zastosowanie ekogroszku

Czym właściwie jest ekogroszek?

Ekogroszek to doskonała alternatywa dla innych rodzajów opału, takich jak węgiel czy gaz. Jest on uzyskiwany z pokruszonego węgla kamiennego lub brunatnego o wysokiej kaloryczności i niskim poziomie zanieczyszczenia szkodliwymi substancjami, Ziarna muszą być odpowiednio selekcjonowane, zwykle są wielkości od 5 do 25 mm. Przeznaczony jest do spalania w piecach niskoemisyjnych, specjalnie do niego przystosowanych, Zapewnia to wysoką efektywność energetyczną i stosunkowo długi czas spalania, przy małej ilości popiołu i odpadów niepalnych.

Produkt pozyskany z pewnego źródła, charakteryzujący się odpowiednimi parametrami, będzie ekologiczny i wydajny. A im mniej opału zużyjemy, tym mniejsza ilość zanieczyszczeń będzie emitowana. Warto zawsze sprawdzać jakiej jakości otrzymujemy ekogroszek Toruń jest miejscem, gdzie działa bardzo wielu dostawców, dlatego warto pytać o certyfikaty i  konkretne parametry opału.  

Ogrzewanie ekogroszkiem – proste i tanie rozwiązanie

Chcąc opalać dom ekogroszkiem należy zamontować specjalny piec retortowy. Jakkolwiek stanowi to spory wydatek, to jednak zwraca się on w ciągu kilku lat. Mimo, że jest droższy od innych rodzajów węgla, zużywa się go zauważalnie mniej. Ponadto obsługa takiego pieca nie wymaga wielkiego nakładu pracy a podajnik wystarczy uzupełnić raz na kilka dni. Piec jest wysoce zautomatyzowany i pozwala oszczędzić czas i opał, a automatyczny podajnik sprawni, że nie trzeba będzie martwić się, że podczas nocy piec wygaśnie.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 4 =