Wsparcie nie kończy się na audytach SEO! Wyjaśniamy dlaczego warto polegać na agencjach interaktywnych

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Większość małych firm, które prowadzą własność działalność, opierającą się głównie na stronie internetowej, nie posiada specjalistycznej wiedzy, aby skutecznie zoptymalizować jej zawartość i ogólną widoczność w Internecie. Najlepszym rozwiązaniem jest, z wszelkimi problemami z marketingiem internetowym i optymalizacją witryny, poszukać wsparcia w agencjach SEO, uczestniczyć w oferowanych przez nie audytach SEO i rozpocząć współprace ze specjalistami.. Jedną z takich agencji stanowi ceniona iCEA z Poznania. 

Pozycjonowanie

W ogromnym morzu stron internetowych – od sklepów, czyli e-commerce, portali informacyjnych aż po blogi – większość właścicieli witryn stosuje podstawowe podejście do optymalizacji pod kątem widoczności dla wyszukiwarek. Ci, którzy nie posiadają podstawowej wiedzy na temat takich kwestii jak optymalizacja strony, pozycjonowanie itp. – giną w oceanie konkurencji. Zlecenie tego rodzaju zadań agencji SEO pozwoli na profesjonalną optymalizację osobom, których codzienną pracą są aspekty techniczne i merytoryczne związane z pozycjonowaniem.

Ogólną zasadą SEO jest założenie, że witryny, które pojawiają się wyżej w wynikach wyszukiwania, uzyskają większy ruch na swoich stronach, a więc większe szanse na skorzystanie lub zakup przedmiotu/usługi. Jeśli oferuje się produkt niszowy lub usługę na określonym obszarze geograficznym, posiada się sporą szansę na dotarcie na pierwszej listy wyników wyszukiwania Google. Jeśli zaś branża jest dość popularna, trzeba będzie włożyć znacznie więcej trudu, aby zaistnieć na stronach wyszukiwarki.

Czy SEO wpływa na rentowność?

Jeśli witryna internetowa nie będzie widoczna dla potencjalnej grupy odbiorców, zarówno start-up liczący na zdobycie nowych klientów, jak i funkcjonująca już firma, pragnąca utrzymać dotychczasowy ruch, nie będą miały szans na rozwój i rentowność. Najważniejszą kwestią i podstawą każdego e-biznesu jest silne, długotrwałe i profesjonalne zaangażowania w SEO. W tej szybko rozwijającej się branży, praktycznie cały czas trzeba być na bieżąco z algorytmami wyszukiwarek, konkurencją i dynamicznie zmieniającym się rynkiem. Tak samo jak wśród przedsiębiorców zauważalna jest silna konkurencyjność, tak i w agencjach zajmujących się SEO, zaobserwujemy zmieniające się warianty ofert, oraz zakresy usług – konkurencyjność tyczy się wszystkich. 

Czy firma pozycjonująca pomoże w optymalizacji strony?

Google, jedna z najpotężniejszych wyszukiwarek, obsługuje ponad 50 procent ruchu w sieci i wykorzystuje ponad 100 algorytmów do śledzenia treści HTML i zarządzania nimi. Weryfikuje wszystkie elementy znajdujące się na danej stronie, aby według treści przestawiać użytkownikom najtrafniejsze i najbardziej wartościowe wyniki. Główną rolę odgrywa tu treść zawarta na portalach. Bogate merytorycznie, unikalne i gęsto zaopatrzone w słowa kluczowe mają największe szanse na uznanie ich za wartościowe i przedstawienie wyżej w hierarchii wyników wyszukiwania.

Nie bez znaczenia jest także budowa strony i inne aspekty techniczne z nią związane. Rzeczywisty stan witryny weryfikowany jest opierając się na wykonanych audytach SEO i nie tylko. Niektóre z agencji SEO jak np. iCEA proponują bezpłatne wykonanie tego rodzaju usług. Co więcej, jeśli klient zdecyduje się na współpracę z firmą pozycjonującą, będzie mógł liczyć na sumienne raportowanie każdego kroku wykonanego podczas pracy specjalistów. W wykonywanych przez agencje audytach SEO, uzyskiwany jest wgląd we wszystkie kluczowe informacje, które posłużą usprawnianiu witryny.

W ogólnym rozrachunku, jeśli portal www jest dobrze zoptymalizowany, biznes ma duże szanse na powodzenie – więcej potencjalnych klientów trafi na taką stronę. Warto jednak zdać sobie sprawę, że im bardziej konkurencyjny jest biznes, tym więcej działań trzeba będzie wykonać, aby osiągnąć szczytowe miejsca w wyszukiwarkach. Jak więc widać, opieranie swojej pracy w pewnym stopniu, na agencjach, wydaje się być korzystniejsze, nie tylko z perspektywy rozwoju ale i kwestii jakości naszej witryny. 

Jak dotrzeć na szczyt?

Przede wszystkim należy postawić na odpowiednio dopasowane słowa kluczowe, które będą zawarte w treściach witryny internetowej. Warto udostępniać treści pasujące do słów kluczowych określonej branży. Najlepiej mieć od 400 do 800 słów na stronie. Jeśli nie jest się biegłym w tej dziedzinie – zarówno pisanie unikalnych i bogatych merytorycznie treści, jak i prawidłowe dopasowanie słów kluczowych może wykonać firma pozycjonująca.

Wartym rozważenia pomysłem jest równoległe prowadzenie bloga związanego z branżą, który daje większe szanse na pozytywną ocenę przez roboty wyszukiwarek i tym samym umieszczenie strony na wyższych pozycjach. Tworzenie słów kluczowych to jeden z pierwszych kroków od których warto zacząć optymalizację. Warto także trzymać rękę na pulsie i weryfikować poczynania konkurencji z branży – znajomość kroków, jakie podejmuje konkurencja pozwoli na dopasowanie swojej oferty pod kątem atrakcyjności dla klientów.

SEO, czyli optymalizacja strony, to długoterminowe zobowiązanie. Wymaga dużego wkładu pracy, znajomości jego zasad i doświadczenia. Marketing internetowy jest wieloaspektowy. Poprawnie zastosowana optymalizacja pod kątem wyszukiwarek poprawi widoczność każdej witryny, ale jest tylko częścią ogólnej strategii marketingowej. Aby nie spotkać się z porażką, warto zlecić wykonanie audytu i działań SEO profesjonalistom.

Czy na agencjach SEO można polegać? Czy na każdej? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że agencja iCEA posiada szerokie doświadczenie we współpracy zarówno z małymi, lokalnymi przedsiębiorcami jak i dużymi korporacjami operującymi milionowymi budżetami.  To co ważne – na każdym etapie swojej pracy, firma pozycjonująca zdaje zlecającemu szczegółowy raport z podjętych działań. Dzięki temu, właściciel strony ma bieżący wgląd w postęp prac i realny wpływ na optymalizację. iCEA nie jest agencją, która kończy na audytach SEO, od nich wszystko się zaczyna, a klient otrzymuje gwarancję usług najwyższej jakości. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygląda kurs pierwszej pomocy?
Jak wygląda kurs pierwszej pomocy?
Możliwość udzielenia pierwszej pomocy przydaje się w różnych sytuacjach. Umiejętność wykonania masażu serca, sprawnego udrażniania dróg oddechowych, czy choćby ułożenia […]
Co to jest karta ID06?
Co to jest karta ID06?
Karta ID06 to elektroniczny system rejestrujący wszystkich pracowników sektora budowlanego w Szwecji. Karta ma na celu standaryzację rejestracji pracowników budowlanych […]
W jaki bezpieczny i sprawny sposób można zrealizować przesyłkę gabarytową?
W jaki bezpieczny i sprawny sposób można zrealizować przesyłkę gabarytową?
Przesyłki gabarytowe ze względu na swoje niestandardowe wymiary oraz ciężar wymagają specjalnego traktowania. Aby prawidłowo je zabezpieczyć, należy przede wszystkim […]
Ostatnie wpisy
Polecamy