Grzejnik nie musi być nudny

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne aranżacje wnętrz często zaskakują niecodzienną formą bądź interesującym podejściem do indywidualnych przedmiotów. Przykładem z ostatniego czasu jest grzejnik, który ze szpecącego pomieszczenie i kłopotliwego sprzętu, zmienił się w małe dzieło sztuki. Co można dziś znaleźć na rynku dekoratorskim i budowlanym, a co odchodzi już w niepamięć?

Zapomnijmy o obudowach

Dawniej, chcąc w jakiś sposób zatuszować szpecące pomieszczenie grzejniki, często decydowano się na zamontowanie estetycznej obudowy. Częściowo zasłaniała ona nieatrakcyjny sprzęt, lecz często również przyczyniała się do generowania większych strat ciepła. Nie było to zatem rozwiązanie dobre z punktu widzenia ekonomii.

Czasem całkowicie rezygnowano z montowania grzejników, na rzecz ogrzewania podłogowego. Często jednak rozwiązanie to wiązało się z dużym nakładem finansowym. Dziś, moda diametralnie zmieniła postrzeganie domowych sprzętów czyniąc z nieestetycznych przedmiotów małe dzieła sztuki.

Grzejnik wchodzi na salony

Zamiast pozbywać się sprzętów bądź je maskować, uczyniono z nich wyzwanie dla projektantów. Dzisiejsze designerskie grzejniki są dekoracyjne i przyjmują różne ciekawe formy, zaskakując niecodziennymi kształtami oraz walorami estetycznymi. Nowoczesne grzejniki do przedpokoju czy łazienki pozwalają nam wykorzystać maksymalnie przestrzeń, wprowadzając elementy dekoracyjne.

Dzięki temu, że nie są ukryte za obudową, zmniejszamy utratę ciepła, oszczędzając energię. Sprawdzą się one niemalże w każdym pomieszczeniu, również tam, gdzie nie można zamontować ogrzewania podłogowego bądź byłoby to zbyt kosztowne. Doskonale uzupełnią wystrój remontowanych, starych mieszkań, nadając im niespotykany styl. Ich różne modele są dostępne na http://snakedesign.pl/nasza-oferta/snake-105/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ciekawe pomysły na relaks we dwoje
Ciekawe pomysły na relaks we dwoje
Wspólnie spędzony czas z partnerem nie tylko pozwoli się zrelaksować  i nabrać sił do dalszej pracy, ale także ponownie roznieci […]
Jak czyścić srebro?
Jak czyścić srebro?
Jak przywrócić srebrnym przedmiotom dawny blask Istnieje kilka sposobów na odświeżenie srebrnych przedmiotów. Jednym z najskuteczniejszych jest czyszczenie ich bawełnianą […]
Jak działają amortyzatory?
Jak działają amortyzatory?
Amortyzatory to niezwykle istotne elementy zawieszenia samochodowego. Odpowiadają bowiem za komfort jazdy oraz tłumienie wszelkich wstrząsów, a także utrzymanie właściwej […]
Ostatnie wpisy
Polecamy