Co mówią o nas sny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sny od wieków stanowią ważną część życia człowieka. Były wykorzystywane przez psychoanalityków, psychologów i psychiatrów, aby pomóc zrozumieć wewnętrzne funkcjonowanie naszych umysłów.

Czym są rzeczy, które się nam śnią?

Sen jest wyrazem naszych wewnętrznych myśli, pragnień i lęków. Ogólnie rzecz biorąc, sny reprezentują nasze najgłębsze pragnienia i niespełnione potrzeby. Czasem zdarza się, że pragniemy czegoś innego niż to, co faktycznie robimy w realnym życiu. W snach widzimy odzwierciedlenie wszystkich tych pragnień.

Sny – jakie mają znaczenie?

Psychologowie uważają, że sny ujawniają takie ukryte aspekty nas samych, z których możemy nie zdawać sobie sprawy lub nie być świadomi. Mogą również ujawniać konflikty pomiędzy różnymi częściami nas samych i sugerować sposoby, w jakie moglibyśmy je rozwiązać.

Sny składają się z symboli, które reprezentują różne aspekty naszego życia – przeszłe doświadczenia, obecne problemy lub wyobrażenia i lęki na związane z przyszłością.

Na sny mogą również wpływać nieświadome pragnienia lub obawy związane z okolicznościami życiowymi lub relacjami śniącego.

Szczegółowa analiza snów może pomóc zrozumieć, co dzieje się w naszym życiu, dlaczego czujemy się w określony sposób i jak możemy się zmienić. Jednak ze względu na to, że sny są często zagmatwane i trudne do zapamiętania, ważne jest, aby starać się zapisywać je jak najszybciej po przebudzeniu. Jeśli nie jest to możliwe, zanotuj wszelkie doznania lub uczucia, które były towarzyszyły Ci podczas snu. Pomoże Ci to później przypomnieć sobie więcej szczegółów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Witaminy wzmacniające kości
Witaminy wzmacniające kości
Kości tworzą szkielet naszego organizmu, dlatego dbanie o nie jest tak bardzo ważne. Przez cały czas pracują i utrzymują nasze […]
Jak odnowić stary abażur?
Jak odnowić stary abażur?
Lampy stołowe, podłogowe oraz wiszące pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną. Wraz z biegiem lat mogą one jednak […]
Jakie są korzyści z brania samochodu na kredyt?
Jakie są korzyści z brania samochodu na kredyt?
Zakup nowego samochodu zawsze jest sporym wydatkiem, który należy dobrze przemyśleć.  Przed podjęciem decyzji o zakupie pojazdu, warto porównać opcję […]
Ostatnie wpisy
Polecamy