Jakie są najpopularniejsze systemy logiczne stosowane w firmach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najlepszych sposobów na poznanie jakiegoś tematu jest zobaczenie go w działaniu. Oto kilka przykładów systemów logiki biznesowej w firmach:

System księgowy

Jest to oprogramowanie, które śledzi wszystkie przychody i wydatki. Oblicza również podatki, w tym podatek od wynagrodzeń i podatek od sprzedaży. Systemy księgowe różnią się w zależności od branży, ale wszystkie mają wiele podobnych funkcji. Na przykład, zazwyczaj zawierają system zarządzania zapasami, dzięki czemu można zobaczyć, ile zapasów masz pod ręką, ile zostało sprzedanych w tym miesiącu i jaka jest marża zysku.

System zarządzania łańcuchem dostaw (SCMS)

To oprogramowanie pomaga firmom zarządzać ich łańcuchami dostaw, co odnosi się do wszystkich kroków związanych z uzyskaniem produktu od źródła do miejsca docelowego. Dobry SCMS powinien być w stanie śledzić produkty podczas ich przemieszczania się przez magazyny, ciężarówki i samoloty.

System zarządzania relacjami z klientami (CRM)

Systemy CRM pomagają firmom śledzić preferencje klientów, dzięki czemu mogą zapewnić lepszą obsługę i ukierunkowane promocje w czasie. Systemy te zazwyczaj zawierają listy kontaktowe klientów do celów kampanii marketingowych z wykorzystaniem poczty elektronicznej, a także bazy danych do przechowywania informacji o klientach z przeszłości, takich jak historia płatności lub wzorce zakupów.

System TMS

System TMS zarządza przepływem towarów przez magazyn, dzięki czemu mogą one zostać wysłane do klientów w odpowiednim czasie. Wykorzystuje on kody kreskowe do śledzenia pozycji w trakcie ich przemieszczania się w magazynie i identyfikuje, które produkty wymagają uzupełnienia lub zmiany zamówienia. System TMS są często używane w połączeniu z systemami WMS, aby ułatwić przepływ towarów przez magazyn, a także śledzić, które produkty wymagają ponownego zamówienia. Systemy te mogą również pomóc firmom w zarządzaniu zapasami i zmniejszeniu ilości odpadów poprzez identyfikację uszkodzonych lub przeterminowanych elementów, które należy usunąć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najmodniejsze akcesoria skórzane damskie – co wybrać?
Najmodniejsze akcesoria skórzane damskie – co wybrać?
Skórzane ubrania i akcesoria to ponadczasowy trend. Łączą w sobie elegancję z casualowym stylem, co czyni je niezwykle uniwersalnymi. Nic […]
Ogrodnictwo sprzyja zdrowiu? Jak najbardziej! Jednak dlaczego?
Ogrodnictwo sprzyja zdrowiu? Jak najbardziej! Jednak dlaczego?
Ogrodnictwo jest świetne dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Jest to sprawdzony sposób, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, wykonać przypadkiem trochę ćwiczeń […]
Jakie artykuły dziecięce trzeba kupić, gdy zostanie się rodzicem?
Jakie artykuły dziecięce trzeba kupić, gdy zostanie się rodzicem?
Przyrost naturalny w Polsce bardzo wzrósł w ostatnich latach. Wynika to z faktu, że mamy dobrą koniunkturę gospodarczą, rosną zarobki, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy