Jakie są najpopularniejsze systemy logiczne stosowane w firmach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najlepszych sposobów na poznanie jakiegoś tematu jest zobaczenie go w działaniu. Oto kilka przykładów systemów logiki biznesowej w firmach:

System księgowy

Jest to oprogramowanie, które śledzi wszystkie przychody i wydatki. Oblicza również podatki, w tym podatek od wynagrodzeń i podatek od sprzedaży. Systemy księgowe różnią się w zależności od branży, ale wszystkie mają wiele podobnych funkcji. Na przykład, zazwyczaj zawierają system zarządzania zapasami, dzięki czemu można zobaczyć, ile zapasów masz pod ręką, ile zostało sprzedanych w tym miesiącu i jaka jest marża zysku.

System zarządzania łańcuchem dostaw (SCMS)

To oprogramowanie pomaga firmom zarządzać ich łańcuchami dostaw, co odnosi się do wszystkich kroków związanych z uzyskaniem produktu od źródła do miejsca docelowego. Dobry SCMS powinien być w stanie śledzić produkty podczas ich przemieszczania się przez magazyny, ciężarówki i samoloty.

System zarządzania relacjami z klientami (CRM)

Systemy CRM pomagają firmom śledzić preferencje klientów, dzięki czemu mogą zapewnić lepszą obsługę i ukierunkowane promocje w czasie. Systemy te zazwyczaj zawierają listy kontaktowe klientów do celów kampanii marketingowych z wykorzystaniem poczty elektronicznej, a także bazy danych do przechowywania informacji o klientach z przeszłości, takich jak historia płatności lub wzorce zakupów.

System TMS

System TMS zarządza przepływem towarów przez magazyn, dzięki czemu mogą one zostać wysłane do klientów w odpowiednim czasie. Wykorzystuje on kody kreskowe do śledzenia pozycji w trakcie ich przemieszczania się w magazynie i identyfikuje, które produkty wymagają uzupełnienia lub zmiany zamówienia. System TMS są często używane w połączeniu z systemami WMS, aby ułatwić przepływ towarów przez magazyn, a także śledzić, które produkty wymagają ponownego zamówienia. Systemy te mogą również pomóc firmom w zarządzaniu zapasami i zmniejszeniu ilości odpadów poprzez identyfikację uszkodzonych lub przeterminowanych elementów, które należy usunąć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować wygodny kącik do pracy zdalnej?
Jak przygotować wygodny kącik do pracy zdalnej?
Praca zdalna stała się obecnie tak popularna, że coraz więcej firm decyduje się na zatrudnianie pracowników właśnie w tej formie. […]
Jak wygląda proces galwaniczny – krok po kroku
Jak wygląda proces galwaniczny – krok po kroku
Proces galwaniczny to zespół czynności wykonywanych w celu naniesienia powłok na różne materiały. Powłoki mogą pełnić funkcję ochronną lub wpływać […]
Wiosenne porządki – jakie środki czystości mogą pomóc w ich realizacji
Wiosenne porządki – jakie środki czystości mogą pomóc w ich realizacji
Skuteczne i efektywne sprzątanie mieszkania jest niezbędne, jeśli pragniemy zachować czystość i higienę. Wiosna to szczególna pora, kiedy po zimowych […]
Ostatnie wpisy
Polecamy