Praktyczne dodatki do mieszkania

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – chyba wszyscy znamy i często wypowiadamy te słowa. Dom to takie magiczne miejsce, do którego każdy z chęcią wraca. Kojarzy się z błogim relaksem i chwilami spędzanymi w gronie rodzinnym. Warto zadbać o to, aby domowa przestrzeń ładnie wyglądała, a znajdujące się w niej elementy współgrały ze sobą. Ważną częścią wystroju każdego mieszkania są okna, które są jego zewnętrzną wizytówką. Odpowiednio przystrojone, stanowią ozdobę naszych wnętrz. W jakie praktyczne dodatki warto je zatem wyposażyć?

Firanki i zasłony

Zasłony oraz firanki to najbardziej popularne osłony okien. Zadaniem firanek jest przede wszystkim ich zdobienie. Dobrze sprawdzają się one zatem w kuchni lub przedpokoju. Jeśli zależy nam również na tym, aby przez nasze okna do środka nie zaglądali wścibscy przechodnie, warto zaopatrzyć się również w zasłony. Mogą spełniać one jeszcze jedną ważną funkcję. Czarne lub granatowe zasłony bardzo dobrze zatrzymują światło słoneczne, co jest niezwykle przydatne, szczególnie latem.

Praktyczne rolety

Kolejnym praktycznym dodatkiem do każdego mieszkania są rolety. Spełniają one podobne funkcje co zasłony, często są jednak bardziej efektywne. Modnym i nowoczesnym rozwiązaniem są rolety dzień noc w kasecie. Na ich budowę składają się ułożone naprzemiennie pasy, z których pierwsza połowa ogranicza słoneczne światło, a druga je przepuszcza. Wyposażone są one dodatkowo w prosty mechanizm, za pomocą którego możemy regulować ilość światła, która wpadać będzie do pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 5 =