Jakie czynniki przekładają się na cenę przesyłki?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat niezwykle popularne stało się wysyłanie wszelkich paczek kurierem. Jest to bowiem gwarancja szybkiego, bezpiecznego i taniego dostarczenia przesyłki do adresata. Z opcji tej korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i sklepy internetowe, zakłady produkcyjne czy osoby sprzedające towary na portalach aukcyjnych. Dużym powodzeniem cieszy się zwłaszcza firma kurierska Geis, z której dokładnym cennikiem usług można się zapoznać m.in. na portalu https://www.epaka.pl/cennik-przesylek/geis.

Wiele zależy od gabarytów paczki

Na ostateczny koszt przesyłki kurierskiej największy wpływ mają oczywiście takie parametry, jak jej rozmiar oraz waga. W większości firm cena za doręczenie standardowej paczki do 20 kg wynosi średnio od 10 zł do 20 zł. Najwięcej trzeba zapłacić za wysłanie towaru ponadgabarytowego lub o masie powyżej 50 kg (nawet do 300 zł). Wynika to z faktu, że taki obiekt często wymaga zastosowania dodatkowego zabezpieczenia (np. w postaci palety i pasów) oraz wykorzystania specjalnie przystosowanego pojazdu dostawczego. Dodajmy, że przesyłki międzynarodowe rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych.

Przy wycenianiu paczek duże znaczenie ma również odległość od punktu nadania do miejsca odbioru. Zasada jest bardzo prosta – im dłuższy dystans, tym cena wzrasta, ponieważ konieczne jest zużycie większej ilości paliwa, a nierzadko też skorzystanie z drogiego transportu lotniczego lub morskiego. Pozostałe czynniki to m.in. termin dostawy, rodzaj zawartości oraz zakres wybranych usług dodatkowych. Jeśli zależy nam na szybkim, a jednocześnie wyjątkowo tanim dostarczeniu przesyłki, koniecznie zdecydujmy się na kuriera Pocztex.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =