Jak wykonać badanie na broń?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz zostać myśliwym? A może interesuje Cię strzelectwo sportowe? Na posługiwanie się bronią pozwoli m.in. specjalistyczne badanie. Sprawdź, jak ono wygląda i dokąd warto się udać. Poznaj szczegółowe informacje, a z łatwością dokonasz udanego wyboru. 

Badania na broń – jak wyglądają?

Początkowym etapem jest badanie psychologiczne. Wyklucza ono zaburzenia, jakie mogłyby uniemożliwić posługiwanie się sprzętem niebezpiecznym. Testy oceniają poziom umysłowy oraz osobowość przy uwzględnieniu zachowania w trudnych sytuacjach. Równie ważny jest poziom dojrzałości społecznej i emocjonalnej. Warto podkreślić, że badania nie są drogie i nie trwają zbyt długo. To doskonała propozycja dla wszystkich osób, które szybko chcą uzyskać pozwolenie i rozwijać swoją pasję.

Gdzie najlepiej wziąć udział w badaniu? Doskonałą propozycją będzie wybór pracowni Diagnozis w Opolu, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Możesz liczyć na szybką usługę przy minimum formalności. Wystarczy zajrzeć na stronę http://diagnozis.opole.pl/ i zapoznać się ze szczegółową ofertą. 

Badania na broń – o czym warto pamiętać?

Na badanie zabierz dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy). Jeżeli nosisz okulary lub soczewki kontaktowe, musisz również mieć je ze sobą. Koszt badania na broń w poradni Diagnozis waha się od 150 do 200 zł. Jeżeli chcesz korzystać z broni myśliwskiej, nie musisz okresowo powtarzać badań. Jednak w przypadku broni bojowej bądź gazowej należy to robić co 5 lat. To samo dotyczy obrotu materiałami wybuchowymi oraz ich przechowywania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Typy regałów i ich zastosowanie – w domu i miejscach o większej powierzchni
Typy regałów i ich zastosowanie – w domu i miejscach o większej powierzchni
Niemal w każdym pomieszczeniu potrzebne jest wyposażenie, które będzie umożliwiało przechowywanie różnych rzeczy. Nieco inną specyfikę mają meble realizowane z […]
Jak może wyglądać przykładowa męska stylizacja na wesele?
Jak może wyglądać przykładowa męska stylizacja na wesele?
Każdy mężczyzna, który zastanawia się, jak dobrze prezentować się na weselu, powinien wziąć sobie do serca kilka wskazówek. Podstawą jest […]
Ferie zimowe pełne atrakcji
Ferie zimowe pełne atrakcji
Każdy rodzic wie, że nie ma nic lepszego, niż wyjazd na narty z dziećmi. To ekscytująca przygoda dla maluchów i […]
Ostatnie wpisy
Polecamy