Zapuszczanie brody – z jakimi czynnościami się wiąże

Zapuszczanie brody nie jest łatwym procesem i wymaga dużo cierpliwości. Jest to jednak gra warta świeczki, ponieważ efekt końcowy może być niezwykle satysfakcjonujący. Podpowiadamy z jakimi czynnościami wiążę się zapuszczanie brody.

Cierpliwość popłaca

Każdy kto zapuszczał brodę wie, że jest to proces w czasie którego trzeba się uzbroić w dużą cierpliwość. Często wiąże się z nieprzyjemnymi objawami takimi jak swędzenie, które zmusza wielu mężczyzn do jej zgolenia. Innym powodem do rezygnacji jest fakt, że po krótkim czasie broda zamienia się w nieestetyczny zarost i nie wygląda tak jakbyśmy chcieli. Jest to trudny etap, ale można sobie ułatwić jego przejście dzięki częstemu myciu i nawilżaniu zarostu.

Pielęgnacja i przycinanie

Wzrost brody wiąże się z codziennymi zabiegami pielęgnacyjnymi i jej przycinaniem. W zależności od indywidualnych preferencji można ją modelować przy użyciu trymera lub nożyczek. Należy też pamiętać o regularnych czynnościach pielęgnacyjnych, dzięki którym broda stanie się gęsta, a skóra pod nią pozostanie zdrowa. Konieczne jest jej mycie, szczotkowanie i stosowanie specjalistycznych past oraz olejków. Wysokiej jakości preparaty do pielęgnacji brody można nabyć choćby od następującego przedstawiciela na rynku, jak np. beardfactory.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + siedemnaście =