Czym jest kitesurfing i jaki sprzęt jest do tego potrzebny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kitesurfing to jeden z najszybciej rozwijających się sportów wodnych na świecie. Wymaga dobrej kondycji fizycznej, ale także dużo praktyki i doświadczenia.

Kitesurfing to sport polegający na pływaniu na windsurferze, czyli nadmuchiwanej desce z przymocowanym żaglem, który można kontrolować za pomocą drążka (leasha). Latawiec służy do ciągnięcia użytkownika po wodzie. Kitesurfing można uprawiać na płaskich wodach, takich jak jeziora lub rzeki, a także na falach na plażach.

Jakiego sprzętu potrzebuję?

Pierwszym krokiem przed zakupem sprzętu powinno być jego wypożyczenie. Najlepszym sposobem jest udanie się do sklepu, który wypożycza sprzęt lub oferuje lekcje, a do takich należy między innymi podany ośrodek na Helu https://www.easy-surfcenter.pl/. W większości nadmorskich miejscowości można znaleźć sklepy, w których można wypożyczyć sprzęt na dzień lub dwa przed zakupem czegokolwiek. 

Do podstawowego sprzętu do kitesurfingu należy zaliczyć:

Latawiec

Latawiec składa się z wielu elementów (linek, prętów, łączników), które zapewniają windę zawodnikowi, gdy przechodzi przez nie wiatr. Nowoczesne latawce są wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, takich jak nylon ripstop i włókno węglowe; są one bardzo niezawodne i mogą wytrzymać silne wiatry bez rozpadania się lub utraty kształtu.

Deska

Deska używana do kitesurfingu ma na spodzie jakiś punkt zaczepienia, dzięki któremu zawodnik może przymocować uprząż i drążek sterowniczy za pomocą linek z latawca znajdującego się nad nim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mop obrotowy czy tradycyjny – który lepiej wybrać?
Mop obrotowy czy tradycyjny – który lepiej wybrać?
Mop do czyszczenia podłóg jest jednym z podstawowych akcesoriów do sprzątania w domu. Dostępne są warianty: parowe, płaskie, obrotowe, paskowe […]
Dodatki do codziennej stylizacji – o czym warto pomyśleć?
Dodatki do codziennej stylizacji – o czym warto pomyśleć?
Bez wątpienia biżuteria jest czymś, co uwielbia większość przedstawicielek płci pięknej. Od dawna różnego rodzaju kolczyki, naszyjniki czy bransoletki stanowią […]
Eksmisja z wynajmowanego mieszkania – kiedy do niej dochodzi?
Eksmisja z wynajmowanego mieszkania – kiedy do niej dochodzi?
Każda rodzina, zwłaszcza młoda, marzy o posiadaniu swojego własnego mieszkania lub domu. Niestety małżeństwa z krótkim stażem zwykle nie od […]
Ostatnie wpisy
Polecamy