Czym jest kitesurfing i jaki sprzęt jest do tego potrzebny?

Kitesurfing to jeden z najszybciej rozwijających się sportów wodnych na świecie. Wymaga dobrej kondycji fizycznej, ale także dużo praktyki i doświadczenia.

Kitesurfing to sport polegający na pływaniu na windsurferze, czyli nadmuchiwanej desce z przymocowanym żaglem, który można kontrolować za pomocą drążka (leasha). Latawiec służy do ciągnięcia użytkownika po wodzie. Kitesurfing można uprawiać na płaskich wodach, takich jak jeziora lub rzeki, a także na falach na plażach.

Jakiego sprzętu potrzebuję?

Pierwszym krokiem przed zakupem sprzętu powinno być jego wypożyczenie. Najlepszym sposobem jest udanie się do sklepu, który wypożycza sprzęt lub oferuje lekcje, a do takich należy między innymi podany ośrodek na Helu https://www.easy-surfcenter.pl/. W większości nadmorskich miejscowości można znaleźć sklepy, w których można wypożyczyć sprzęt na dzień lub dwa przed zakupem czegokolwiek. 

Do podstawowego sprzętu do kitesurfingu należy zaliczyć:

Latawiec

Latawiec składa się z wielu elementów (linek, prętów, łączników), które zapewniają windę zawodnikowi, gdy przechodzi przez nie wiatr. Nowoczesne latawce są wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, takich jak nylon ripstop i włókno węglowe; są one bardzo niezawodne i mogą wytrzymać silne wiatry bez rozpadania się lub utraty kształtu.

Deska

Deska używana do kitesurfingu ma na spodzie jakiś punkt zaczepienia, dzięki któremu zawodnik może przymocować uprząż i drążek sterowniczy za pomocą linek z latawca znajdującego się nad nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =