Czym jest kitesurfing i jaki sprzęt jest do tego potrzebny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kitesurfing to jeden z najszybciej rozwijających się sportów wodnych na świecie. Wymaga dobrej kondycji fizycznej, ale także dużo praktyki i doświadczenia.

Kitesurfing to sport polegający na pływaniu na windsurferze, czyli nadmuchiwanej desce z przymocowanym żaglem, który można kontrolować za pomocą drążka (leasha). Latawiec służy do ciągnięcia użytkownika po wodzie. Kitesurfing można uprawiać na płaskich wodach, takich jak jeziora lub rzeki, a także na falach na plażach.

Jakiego sprzętu potrzebuję?

Pierwszym krokiem przed zakupem sprzętu powinno być jego wypożyczenie. Najlepszym sposobem jest udanie się do sklepu, który wypożycza sprzęt lub oferuje lekcje, a do takich należy między innymi podany ośrodek na Helu https://www.easy-surfcenter.pl/. W większości nadmorskich miejscowości można znaleźć sklepy, w których można wypożyczyć sprzęt na dzień lub dwa przed zakupem czegokolwiek. 

Do podstawowego sprzętu do kitesurfingu należy zaliczyć:

Latawiec

Latawiec składa się z wielu elementów (linek, prętów, łączników), które zapewniają windę zawodnikowi, gdy przechodzi przez nie wiatr. Nowoczesne latawce są wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, takich jak nylon ripstop i włókno węglowe; są one bardzo niezawodne i mogą wytrzymać silne wiatry bez rozpadania się lub utraty kształtu.

Deska

Deska używana do kitesurfingu ma na spodzie jakiś punkt zaczepienia, dzięki któremu zawodnik może przymocować uprząż i drążek sterowniczy za pomocą linek z latawca znajdującego się nad nim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Domowe sposoby na zdrowe zęby
Domowe sposoby na zdrowe zęby
Właściwa pielęgnacja zębów ma na celu nie tylko sprawić, że będą się one prezentowały nienagannie, ale wpływa także na ich […]
Pomysły na wakacje z rodziną – gdzie warto się wybrać?
Pomysły na wakacje z rodziną – gdzie warto się wybrać?
Sporo osób planując wyjazd wakacyjny, decyduje się na relaks i wypoczynek w naszym rodzimym kraju. Wybór miejsc jest całkiem spory […]
Jak odseparować tłuszcz od ścieków?
Jak odseparować tłuszcz od ścieków?
Tłuszcz używany podczas prac w kuchni wiele razy przechodzi obróbkę termiczną, co w końcu zupełnie pozbawia go jego właściwości, a […]
Ostatnie wpisy
Polecamy