Jak wytrzymać długą podróż samochodem/autokarem/samolotem?

Podróżowanie to wspaniały sposób spędzania wolnego czasu. Zarówno te większe jak i mniejsze podróże wzbogacają nas o wspaniałe doświadczenia. Wiążą się one jednak z często nieprzyjemną częścią odwiedzenia innych zakątków jakim jest samo przemieszczenie się z punktu do punktu. Są jednak pewne sposoby na to by i to sobie umilić.

Jeśli wybieramy się w podróż samochodem warto przed wyjazdem zadbać o odpowiednie ustawienie wszystkich siedzeń i zagłówków tak, aby jechało nam się wygodnie. Świetnym sposobem jest także nagranie do samochodu playlisty z ulubionymi kawałkami, które na pewno umilą drogę. Dla ludzi, którzy lubią książki i jadą jako pasażerowie świetnym sposobem są audiobooki. Możemy nadrobić zaległości w lekturach nie obciążając przy tym wzroku. Warto też zabrać ze sobą termos z kawą lub herbatą oraz jakieś przekąski, które lubimy. Pamiętajmy, że jadąc samochodem możemy robić przerwy tak często jak potrzebujemy i warto czasem pojechać dłużej, ale dać sobie odpocząć.

Jeśli jedziemy autokarem lub samolotem możemy zabrać ze sobą odtwarzacz muzyki i książki, które pomogą nam się zrelaksować i odprężyć. Warto też zabrać kocyk oraz miękką poduszeczkę jeżeli chcemy zdrzemnąć się w drodze. Jeśli jedziemy większą grupą można także pomyśleć o jakiś grach i zabawach, które sprawią, że czas w podróży będzie mijał szybciej.

Są różne sposoby by umilić sobie długą podróż. Pamiętajmy także o wygodnym, przewiewnym ubraniu i obuwiu. Weźmy ze sobą także odpowiednie leki, jeśli mamy jakieś problemy np. chorobę lokomocyjną, czy problem z puchnięciem nóg. Warto przewidzieć wszystko co może stać się w naszej podróży, by być na to przygotowanym i by przebiegła ona miło.

Jeden komentarz

  • aldona

    Jak podróżujemy samochodem, razem z mężem to śpiewamy sobie zawsze piosenki, które lecą w radiu zmieniając głos. Zawsze jest ubaw po pachy, pozdrawiamy Aldona i Jacek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 4 =