Jak uzyskać ciepłą wodę w basenie przydomowym?

Coraz częściej w przydomowym ogrodzie montowany jest basen stelażowy albo rozporowy. W niesprzyjających warunkach pogodowych woda w takiej konstrukcji jest zbyt zimna, aby można było się w niej komfortowo kąpać. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest zakup wybranego urządzenia grzewczego. Godna polecenia jest m.in. nowoczesna mata solarna, dostępna na: https://www.baseny-warszawa.pl/podgrzewanie-wody-c-1_19_50.html.

Sprzęty proste i nieco bardziej zaawansowane

Wspomniana we wstępie mata solarna to urządzenie ekonomiczne, a jednocześnie w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego. Umożliwia ono całkowicie darmowe podgrzanie wody basenowej nawet o 5 stopni Celsjusza, wykorzystując do tego wyłącznie energię pochodzącą z promieni słonecznych. Alternatywę stanowią innowacyjne kolektory przeznaczone do zamontowania na dachu budynku bądź na płaskiej ziemi – koniecznie obok akwenu. Na uwagę zasługują ponadto wymienniki ciepła podłączone do instalacji C.O. W tym przypadku woda jest najpierw podgrzewana w piecu, a następnie trafia do wężownicy wymiennika i stamtąd bezpośrednio do basenu.

Istotną rolę ogrywa tutaj czujnik temperatury, który w stosownym momencie przerywa obieg ciepłej wody. Na rynku są również dostępne zaawansowane pompy służące do kumulowania energii cieplnej z powietrza. Ich ogromną zaletą jest to, że działają skutecznie nie tylko podczas słonecznej pogody, ale i w warunkach zachmurzenia. Na koniec warto jeszcze wspomnień o elektrycznych podgrzewaczach, idealnie sprawdzających się w małych obiektach basenowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + jedenaście =