Niezbędne wyposażenie pokoju dziecięcego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój dziecięcy warto dobrze zaplanować już od samego początku. Wraz z wiekiem dziecka można wtedy dostosowywać go do jego potrzeb, bez konieczności dokonywania gruntownych zmian. O ile w przypadku niemowlęcia przestrzeń dostosowana będzie w dużej mierze pod kątem wygody rodziców, to dla nieco starszych szkrabów trzeba już tworzyć coraz bardziej samodzielne warunki. Czego nie może zabraknąć w wyposażeniu takiego pomieszczenia? 

Większe elementy

Podstawowym wyposażeniem pokoju dziecięcego jest oczywiście łóżeczko, dostosowywane z czasem pod kątem wieku malucha. W przypadku rodzeństwa można się potem pokusić o piętrowe łóżka, które sprawiają im wiele frajdy, a zabiorą mniej miejsca. Przy planowaniu tego pomieszczenia trzeba się kierować w dużej mierze właśnie przestrzenią i maksymalnie ją oszczędzać.

Dziecko ma wtedy większe pole na zabawę i zmniejszamy także ryzyko, że uderzy się o jakieś elementy wystroju. Dlatego lepiej wstawić też jedną większą szafę czy komodę, zamiast paru mniejszych. W rejonie aktywności przyda się miękki dywan lub specjalne pianki na podłogę, by niwelować hałas i uniknąć sytuacji w której potomek bawi się na odsłoniętej podłodze. Może się wtedy boleśnie uderzyć, a także przeziębić. 

Dobra organizacja

Organizując taki pokój, trzeba się kierować tym by było praktycznie. Odwiedzając sklep dla dzieci, na pewno skusi nas wiele zabawek, a kolejne maluch otrzyma w formie prezentów, więc w pomieszczeniu przydadzą się wszelkie pudełka i koszyki, w których będzie można trzymać te przedmioty. Unikniemy wtedy sytuacji w której pokój będzie zagracony zabawkami, co wywoła chaos i niepotrzebne potknięcia się czy stłuczenia.

Gdy najmłodsi nieco podrosną należy im również zorganizować wygodne krzesełko i stoliczek, przy którym będą mogli malować czy odrabiać lekcje. Dobrym pomysłem jest też kącik z tablicą, po której maluch będzie mógł pisać lub przyklejać tam znaczki, a w przyszłości prace przyniesione z przedszkola czy szkoły. Istotne jest natomiast to by w pomieszczeniu panował ład, by dziecko miało swoje miejsce do różnego rodzaju czynności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego geodeta wykonuje pomiary inżynieryjno-przemysłowe?
Dlaczego geodeta wykonuje pomiary inżynieryjno-przemysłowe?
Najczęstszym powodem jest wyznaczenie granic nieruchomości. Jest to ważne podczas planowania budowy, kopania fundamentów lub budowy dróg. Geodeci wykonują również […]
Jak wybrać idealną wentylację do swojego biura?
Jak wybrać idealną wentylację do swojego biura?
Każde miejsce, w którym przebywamy dłuższy czas powinno być odpowiednio wentylowane. Pomaga to usunąć z pomieszczenia nagromadzony dwutlenek węgla, parę […]
Ciekawe pomysły na relaks we dwoje
Ciekawe pomysły na relaks we dwoje
Wspólnie spędzony czas z partnerem nie tylko pozwoli się zrelaksować  i nabrać sił do dalszej pracy, ale także ponownie roznieci […]
Ostatnie wpisy
Polecamy