Zabiegi we współczesnej medycynie

Leczenie neurologiczne i ortopedyczne

Medycyna to dziedzina nauki, która dynamicznie się rozwija. Każdego roku pojawiają się coraz nowsze i bardziej skuteczne metody leczenia różnych dolegliwości. Dzięki dostępowi do nowoczesnych zabiegów współczesny człowiek żyje coraz dłużej, a komfort jego życia stale się podnosi. Szczególnie dużą popularnością cieszą się zabiegi z zakresu ortopedii oraz kręgosłupa. Operacje stawów, ścięgien, więzadeł czy też kości pozwalają usunąć zaburzenia układu ruchu wywołane zarówno zwyrodnieniami, jak i urazami.

Zabiegi operacyjne wykonywane na kręgosłupie pomagają pozbyć się uciążliwego bólu i uniknąć niepełnosprawności. Współczesna medycyna pozwala również na skuteczne leczenie dystonii, choroby powodującej mimowolne wyginanie i skręcanie różnych części ciała. Dobre efekty daje stosowanie toksyny botulinowej. W skrajnych przypadkach przeprowadzane są operacje neurochirurgiczne.

Skuteczna rehabilitacja

Coraz bardziej istotną rolę we współczesnej medycynie odgrywa rehabilitacja. W przypadku osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa lub narządów ruchu zalecana jest kinezyterapia oraz fizykoterapia. Odpowiednie ćwiczenia z zakresu kinezyterapii pozwalają poprawić ruchomość stawów oraz trwale pozbyć się bólu. Podobny efekt uzyskać można, korzystając z zabiegów wykorzystujących elektromagnes, laser, czy też ultradźwięki.

Znakomitą metodą wspomagającą leczenie chorób kręgosłupa oraz narządów ruchu jest krioterapia ogólna. Polega ona na oddziaływaniu na powierzchnię ciała skrajnie niską temperaturą (-110 stopni Celsjusza) przez kilka minut. Szczegółowe informacje o zabiegu znaleźć można m.in. na stronie https://ckr.pl/krioterapia-ogolnoustrojowa/. Dzięki krioterapii można pozbyć się bólu, zmniejszyć stany zapalne w organizmie, a także poprawić funkcjonowanie układu krążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 3 =