Sposoby na efektywne sprzątanie basenu

Aby basen był w dobrym stanie, należy regularnie oczyszczać jego dno i ściany z osadów. Zalegający piasek, liście i inne zanieczyszczenia mogą pogarszać stan wody. Do wyglądu przydomowego akwenu przyczynia się także zalegający kamień, który z czasem może być trudny do usunięcia. Na szczęście, dzięki nowoczesnym metodom można utrzymać basen w dobrym stanie.

Jak pozbyć się zanieczyszczeń z wody?

Najpopularniejszym sposobem na wyczyszczenie zbiornika jest użycie odkurzacza basenowego. Urządzenie tego typu można nabyć za pośrednictwem np. witryny http://zodiacpolska.pl/. Działa ono automatycznie, usuwając zalegające osady i zanieczyszczenia, niezależnie od ich wielkości. Robot rozpoznaje kształt i głębokość akwenu i jest przystosowany do czyszczenia różnych powierzchni. Wydajne filtry pochłaniają nawet drobne pyły z dna zbiornika. Inteligentny system wbudowany w dane urządzenie sam dostosowuje czas pracy i pokonuje wszelkie przeszkody w wodzie. Niektóre modele można zdalnie obsługiwać za pomocą aplikacji w smartfonie.

Innym sposobem na wyczyszczenie basenu jest użycie pompy piaskowej. Urządzenie zasysa wodę ze zbiornika, poddaje ją filtracji i oczyszczoną oddaje do akwenu. Tym sposobem można wyłapać wszelkie nieczystości zalegające na dnie. Inną skuteczną metodą są środki dezynfekujące. Eliminują one osady, smugi czy zapobiegają mnożeniu się glonów.

Dzięki tym sposobom woda w basenie pozostanie czysta, a sam akwen będzie estetyczny i zadbany. Z pomocą nowoczesnych odkurzaczy czy środków chemicznych cały zbiornik będzie świetnie się prezentował niezależnie od pogody, czy pory roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + 4 =