Aplikacje lojalnościowe i ich przykładowe funkcjonalności

Budowanie silnej marki, przekonanie do niej klientów i utrzymanie ich lojalności to duże wyzwanie, które można jednak zrealizować małymi kroczkami. Wystarczy się do tego właściwie przygotować. W pierwszej kolejności należy przygotować przewidywalną i powtarzalną strategię, która zachęca do ponownego zakupu. Najlepszym do tego środkiem jest wprowadzenie programu lojalnościowego dla klientów. 

Dobierając odpowiednio działania, można zdobyć nowych klientów, tworząc pozytywny obraz marki. Jeszcze do niedawna do realizowania tego założenia wykorzystywano karty. Dzisiaj ich rolę przejęły wygodne aplikacje. Więcej o ich funkcjonalności i zaletach dowiesz się, sprawdzając realizacje opisane na poniższej stronie internetowej: https://loyaltyclub.pl/realizacje/.

Czym jest program lojalnościowy?

Program lojalnościowy to strategia marketingowa, która polega na nagradzaniu tych klientów, którzy mają regularny i częsty kontakt z marką. Dzięki docenianiu ich zaangażowania, można zagwarantować firmie stały rozwój. Podstawą tego założenia jest fakt, że najbardziej lojalni klienci otrzymują więcej bonusów, które powodują, że dłużej pozostają z marką i jej produktami czy usługami. Aby oferta była atrakcyjna dla odbiorców, warto jednak rozszerzyć ją o dodatkowe – poza zbieraniem punktów – funkcje. W zależności od potrzeb może to być lokalizowanie najbliższych punktów usług, możliwość odbioru towaru w wybranym miejscu, zintegrowanie z dostępnymi portalami społecznościowymi, co ułatwia nawigację w aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =