Funkcjonalne dodatki dla psów

Trening i zabawa

Tresura psów nie jest łatwym zajęciem. Ułatwić ją mogą funkcjonalne dodatki, które znaleźć można w sklepach zoologicznych. Podstawowym narzędziem wykorzystywanym podczas treningów i tresury psów jest gwizdek. Wysokiej jakości gwizdki pozwalają kształtować pozytywne zachowania psa i eliminować te niepożądane. Aby nauczyć psa aportowania warto kupić frisbee wykonane z termoplastycznej gumy, odpornej na gryzienie i łatwe w czyszczeniu.

Zarówno do treningu, jak i zabawy służyć mogą również różnego rodzaju przeszkody, takie jak kółka do skakania, tunele z workiem czy też tyczki do slalomu. Psom warto także kupić gumowe akcesoria do zabawy, z funkcją masowania i stymulowania dziąseł.

Inne ciekawe dodatki

Wśród ciekawych i funkcjonalnych dodatków dla psów znaleźć można m.in. ubranka. Psie sweterki zakładane na grzbiet czworonoga chronią jego ciało przed przemoczeniem lub wychłodzeniem. Produkty dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego każdy właściciel psa znajdzie model pasujący do jego pupila. Żeby pies mógł podróżować razem ze swym panem samochodem lub innym środkiem transportu warto pomyśleć o zakupie odpowiedniego transportera. W sprzedaży znaleźć można m.in. klatki, maty do bagażnika, pasy, a nawet torby. Klatka oraz torba dla psów sprawdzi się przede wszystkim w przypadku mniejszych ras, natomiast maty i pasy to rozwiązania dedykowane większym czworonogom.

Szukając funkcjonalnych dodatków dla psów, należy również zwrócić uwagę na smycze, kagańce oraz inne akcesoria przydatne podczas spacerów. Wysokiej jakości produkty powinny być łatwe w obsłudze i zapewniać bezpieczeństwo zarówno psu, jak i otoczeniu. Wybierając się na spacer, warto zabrać również ze sobą pojemnik z workami na odchody oraz sakiewkę na przysmaki psa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − dwa =