Picie herbaty liściastej – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Picie herbaty liściastej to odwieczna tradycja, praktykowana od tysięcy lat. Jest to również jeden z najzdrowszych sposobów spożywania herbaty, ponieważ dostarcza ona przeciwutleniaczy i innych składników odżywczych, które mogą być korzystne dla zdrowia.

Herbatę liściastą przyrządza się poprzez parzenie świeżych lub suszonych liści w gorącej wodzie. Często pije się ją po posiłkach jako środek wspomagający trawienie, a także można ją wykorzystać jako bazę do innych napojów ziołowych lub nalewek.

Korzyści płynące z picia herbat liściastych obejmują:

Obniżenie poziomu cukru we krwi 

Herbata liściasta zawiera katechinę, która, jak udowodniono, obniża poziom cukru we krwi u ludzi. Jest to duża korzyść, ponieważ wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, udar i niewydolność nerek.

Zmniejszenie stanu zapalnego

Herbata liściasta zawiera przeciwutleniacz o nazwie galusan epigallokatechiny (EGCG), który pomaga zmniejszyć stan zapalny w organizmie. Zapalenie jest związane z wieloma chorobami, takimi jak rak i choroby serca.

Obniżenie cholesterolu 

Herbata liściasta zawiera katechiny, które wykazano, że obniżają poziom złego cholesterolu u ludzi. Wysoki cholesterol zwiększa ryzyko chorób serca i udaru, więc obniżenie go jest ważne dla zachowania dobrego zdrowia.

Właściwości antybakteryjne 

Herbata liściasta zawiera taniny, które mają właściwości antybakteryjne, które pomagają zapobiegać pewnym rodzajom bakterii rosnącym wewnątrz Twojego ciała i powodującym infekcje, takie jak zatrucie pokarmowe lub infekcje dróg moczowych (UTI).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Urządzanie eleganckiego biura – o czym warto pamiętać?
Urządzanie eleganckiego biura – o czym warto pamiętać?
Projektując wystrój wnętrza biura czy gabinetu, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Odpowiednio zaaranżowane przestrzenie nie tylko wpływają na komfort […]
Co znajdziesz na giełdzie wierzytelności gospodarczych?
Co znajdziesz na giełdzie wierzytelności gospodarczych?
Odzyskiwanie długów nie jest łatwe. Nawiązując kontakt z kontrahentem, dobrze jest go sprawdzić – w tym w bazie dłużników. Jednak […]
Rodzaje i typy opon, jakie wyróżnia się na rynku
Rodzaje i typy opon, jakie wyróżnia się na rynku
Opony odgrywają dużą rolę w konstrukcji samochodu. Dzięki nim możliwe jest poruszanie się pojazdem i to bez względu na warunki […]
Ostatnie wpisy
Polecamy