Picie herbaty liściastej – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Picie herbaty liściastej to odwieczna tradycja, praktykowana od tysięcy lat. Jest to również jeden z najzdrowszych sposobów spożywania herbaty, ponieważ dostarcza ona przeciwutleniaczy i innych składników odżywczych, które mogą być korzystne dla zdrowia.

Herbatę liściastą przyrządza się poprzez parzenie świeżych lub suszonych liści w gorącej wodzie. Często pije się ją po posiłkach jako środek wspomagający trawienie, a także można ją wykorzystać jako bazę do innych napojów ziołowych lub nalewek.

Korzyści płynące z picia herbat liściastych obejmują:

Obniżenie poziomu cukru we krwi 

Herbata liściasta zawiera katechinę, która, jak udowodniono, obniża poziom cukru we krwi u ludzi. Jest to duża korzyść, ponieważ wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, udar i niewydolność nerek.

Zmniejszenie stanu zapalnego

Herbata liściasta zawiera przeciwutleniacz o nazwie galusan epigallokatechiny (EGCG), który pomaga zmniejszyć stan zapalny w organizmie. Zapalenie jest związane z wieloma chorobami, takimi jak rak i choroby serca.

Obniżenie cholesterolu 

Herbata liściasta zawiera katechiny, które wykazano, że obniżają poziom złego cholesterolu u ludzi. Wysoki cholesterol zwiększa ryzyko chorób serca i udaru, więc obniżenie go jest ważne dla zachowania dobrego zdrowia.

Właściwości antybakteryjne 

Herbata liściasta zawiera taniny, które mają właściwości antybakteryjne, które pomagają zapobiegać pewnym rodzajom bakterii rosnącym wewnątrz Twojego ciała i powodującym infekcje, takie jak zatrucie pokarmowe lub infekcje dróg moczowych (UTI).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czemu służy certyfikat ssl?
Czemu służy certyfikat ssl?
Bezpieczeństwo sieci Internet opiera się dzisiaj w bardzo dużej mierze na stosowaniu połączeń szyfrowanych. By te mogły działać, stosuje się […]
Jakie krzesła pasują do kuchni?
Jakie krzesła pasują do kuchni?
W teorii kuchnia to miejsce, gdzie przygotowuje się posiłki, a pomieszczeniem, gdzie się je spożywa powinna być jadalnia. W praktyce […]
Jak przygotować się do organizacji dużego przyjęcia?
Jak przygotować się do organizacji dużego przyjęcia?
Kiedy przygotowujemy przyjęcie na kilkadziesiąt, lub nawet kilkaset osób, musimy przede wszystkim zadbać o to, by wszyscy się zmieścili. Trzeba […]
Ostatnie wpisy
Polecamy