Zajęcia z Aikido – czy są odpowiednie dla dzieci?

Aikido to sztuka walki, która została opracowana w Japonii na początku XX wieku przez Morihei Ueshibę. Opiera się ona na zasadzie wtapiania się w energię przeciwnika w celu jej przekierowania.

Czym dokładnie jest Aikido?

Aikido to japońska sztuka walki, która uczy samoobrony i rozwiązywania konfliktów. Jest to bardzo łagodna forma sztuki walki, bez ciosów i kopnięć i zazwyczaj niewielki kontakt między uczniami. Chodzi raczej o to, aby nauczyć się kontrolować ruchy swojego ciała i wykorzystywać je do uniknięcia ataku, a nie do jego zablokowania. Celem Aikido nie jest pokonanie przeciwnika, ale ochrona siebie i innych przed krzywdą. Ponieważ sztuka ta w dużym stopniu opiera się na umiejętności odczytywania i interpretowania języka ciała, może być przydatna w unikaniu konfrontacji zanim do niej dojdzie.

Czy Aikido jest odpowiednie dla dzieci?

W rzeczywistości wiele szkół sztuk walki ma programy zaprojektowane specjalnie dla dzieci. Jedną z takich szkół jest http://www.aikidokids.pl/. Aikido to świetny sposób, aby nauczyć dziecko znaczenia dyscypliny i szacunku, a także dać im zaufanie do siebie. To może pomóc poprawić ich koordynacji i równowagi, podczas gdy czyni je bardziej świadomi ich otoczenia.

Ważne jest, aby rodzice byli świadomi ryzyka związanego ze sztukami walki. Aikido nie promuje przemocy i w rzeczywistości uczy uczniów jak unikać konfrontacji. Jednak podczas treningu nadal może dojść do urazów. Rodzice powinni sprawdzić z instruktorem swojego dziecka, zanim pozwolą mu na udział w jakiejkolwiek sztuce walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − cztery =