Jak dbać o włosy wysokoporowate?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych nie jest wcale taka trudna. Wystarczy, że zrozumiesz swój typ włosów, a będziesz w stanie znaleźć dla nich najlepszy produkt.

Wysoka porowatość jest normalna dla wszystkich rodzajów włosów, ale istnieją pewne czynniki, które mogą pogorszyć ten problem. Na przykład, długie wystawienie na działanie ciepła lub środków chemicznych może prowadzić do wysokiej porowatości.

Jeśli masz włosy wysokoporowate, powinieneś używać delikatnych szamponów i odżywek, które nie zawierają siarczanów ani parabenów. Powinieneś również unikać ostrych szamponów i wszelkich innych produktów, które mogą uszkodzić Twoje włosy. Ponadto, należy unikać częstego mycia, ponieważ może to sprawić, że skóra głowy będzie tłusta i swędząca.

Nie stosuj szamponu codziennie

Szampony pozbawiają włosy ich naturalnych olejków, a to właśnie ich najbardziej potrzebują!

Stosuj głęboką odżywkę co tydzień 

Kiedy stosujesz głęboką odżywkę, pomaga ona zamknąć wilgoć w łodydze włosa i utrudnia wodzie przedostanie się do pasma. Dobra głęboka odżywka zawiera również składniki takie jak olej kokosowy, masło shea i olej jojoba, które pomagają uszczelnić wilgoć, a także pokryć każde pasmo włosów (jest to kluczowe dla pasm o wysokiej porowatości).

Zawsze używaj szamponów i odżywek bez siarczanów (lub przynajmniej tych z mniejszą ilością siarczanów) 

Siarczany pozbawiają skórę głowy naturalnych olejków, co może powodować jej nagromadzenie i ostatecznie prowadzić do przetłuszczania się. Jeśli masz pasma o wysokiej porowatości, potrzebują one całej wilgoci, jaką mogą otrzymać! Dobrą zasadą jest to, że jeśli po słowie „siarczany” widnieje liczba, to prawdopodobnie nie jest to coś, co chcesz mieć na swojej głowie!

Jeśli chcesz zadbać o swoje włosy, to fryzjer Poznań, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak chronić dom przed dostaniem się owadów do środka?
Jak chronić dom przed dostaniem się owadów do środka?
Uciążliwe owady w domu W okresie letnim ilość nieznośnych owadów znacznie wzrasta. W szczególności bardzo dokuczliwe są muchy oraz komary. […]
Rodzaje ćwiczeń rehabilitacyjnych – co pomoże naszym dzieciom?
Rodzaje ćwiczeń rehabilitacyjnych – co pomoże naszym dzieciom?
Rodzaj rehabilitacji powinien być dostosowany do problemu, z którym zmaga się nasz maluszek. Często najmniejsze dzieci są wysyłane do fizjoterapeuty […]
Nakrycia głowy w służbach mundurowych
Nakrycia głowy w służbach mundurowych
“Za mundurem panny sznurem” głosi znane polskie powiedzenie. Niewątpliwie jest w tym bardzo dużo prawdy, gdyż służby mundurowe cechują się […]
Ostatnie wpisy
Polecamy