Co brać pod uwagę przy wyborze roweru?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szczególnie cieszącą się formą aktywności jest jazda rowerem. To świetny sposób na zachowanie dobrej kondycji oraz zgubienia dodatkowych kilogramów. Jednak aby mogła sprawiać przyjemność, warto wyposażyć się w wysokiej jakości sprzęt, który mimo swojej wyższej ceny z pewnością się sprawdzi. Na co więc zwrócić największą uwagę podczas wyboru roweru?

Jaki sprzęt wybrać?

W pierwszej kolejności należy określić, w jakich warunkach będziemy korzystać z roweru. Jest to szczególnie ważne, ponieważ od tego zależy rodzaj sprzętu, jaki wybierzemy. Zakładając, że rower posłuży do wyjazdów w mieście czy spokojnych i prostych terenach, najlepiej zdecydować się na rower crossowy bądź trekkingowy, którego zaletą jest jedynie dodatkowe doposażenie turystyczne.

Jeśli określimy już typ, to na początku warto bliżej przyjrzeć się ramie. To ona ma duży wpływ na wygodę oraz komfort podczas jazdy. W sklepie trzeba dokładnie przymierzyć konkretny model, dopasowując jednocześnie siedzisko czy odległość stóp od pedałów.

Warto ponadto spojrzeć na przerzutki tylne rowerowe. Dobrym wyjściem jest dokładne dopytanie się o ich rodzaj oraz konkretny model. Może okazać się, że w rowerze zastosowano najtańsze i mało wytrzymałe.

Kolejnym aspektem, który odpowiada w tym wypadku za wygodę podczas jazdy szczególnie po nierównych terenach są amortyzatory rowerowe przednie, których rolą jest amortyzacja wszelkich niedoskonałości występujących na drodze. Cechą charakterystyczną jest skok amortyzatora. Im wyższa będzie ta wartość, na tym więcej będzie można sobie pozwolić pod względem trudności terenu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Urządzamy kuchnię w stylu nowoczesnym
Urządzamy kuchnię w stylu nowoczesnym
Główną cechą nowoczesnych kuchni jest wygoda otrzymana dzięki wykorzystaniu pełni przestrzennego układu. To również takie wnętrze, które doskonale współgra z […]
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas snu?
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas snu?
W ciągu dnia dziecko jest pod stałą opieką bliskich, ale w późnych godzinach, kiedy wszyscy śpią, co się z nim […]
Pościele i prześcieradła na zimowe noce
Pościele i prześcieradła na zimowe noce
Zima to pora roku, która potrafi zaskoczyć nas naprawdę bardzo niskimi temperaturami. Dlatego też każdy z nas chce zadbać o […]
Ostatnie wpisy
Polecamy