Co brać pod uwagę przy wyborze roweru?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szczególnie cieszącą się formą aktywności jest jazda rowerem. To świetny sposób na zachowanie dobrej kondycji oraz zgubienia dodatkowych kilogramów. Jednak aby mogła sprawiać przyjemność, warto wyposażyć się w wysokiej jakości sprzęt, który mimo swojej wyższej ceny z pewnością się sprawdzi. Na co więc zwrócić największą uwagę podczas wyboru roweru?

Jaki sprzęt wybrać?

W pierwszej kolejności należy określić, w jakich warunkach będziemy korzystać z roweru. Jest to szczególnie ważne, ponieważ od tego zależy rodzaj sprzętu, jaki wybierzemy. Zakładając, że rower posłuży do wyjazdów w mieście czy spokojnych i prostych terenach, najlepiej zdecydować się na rower crossowy bądź trekkingowy, którego zaletą jest jedynie dodatkowe doposażenie turystyczne.

Jeśli określimy już typ, to na początku warto bliżej przyjrzeć się ramie. To ona ma duży wpływ na wygodę oraz komfort podczas jazdy. W sklepie trzeba dokładnie przymierzyć konkretny model, dopasowując jednocześnie siedzisko czy odległość stóp od pedałów.

Warto ponadto spojrzeć na przerzutki tylne rowerowe. Dobrym wyjściem jest dokładne dopytanie się o ich rodzaj oraz konkretny model. Może okazać się, że w rowerze zastosowano najtańsze i mało wytrzymałe.

Kolejnym aspektem, który odpowiada w tym wypadku za wygodę podczas jazdy szczególnie po nierównych terenach są amortyzatory rowerowe przednie, których rolą jest amortyzacja wszelkich niedoskonałości występujących na drodze. Cechą charakterystyczną jest skok amortyzatora. Im wyższa będzie ta wartość, na tym więcej będzie można sobie pozwolić pod względem trudności terenu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stresujący okres w pracy – jak sobie z nim radzić?
Stresujący okres w pracy – jak sobie z nim radzić?
Stres to jeden z głównych powodów wielu chorób. Ciągły pośpiech, terminy w pracy, nadmiar obowiązków, trudne sytuacje międzyludzkie prędzej czy […]
O jakie elementy wzbogacić aranżację naszej łazienki?
O jakie elementy wzbogacić aranżację naszej łazienki?
Łazienka to jedno z tych pomieszczeń w domu, którego urządzanie zajmuje najwięcej czasu. Oprócz zestawienia ze sobą wszystkich elementów wyposażenia, […]
Progi zwalniające – w jakich miejscach powinni się znajdywać?
Progi zwalniające – w jakich miejscach powinni się znajdywać?
Dużym problemem na polskich drogach i to wszelkiego rodzaju jest to, że porusza się po nich dosyć spora grupa kierujących […]
Ostatnie wpisy
Polecamy