Jaką kasetę rowerową kupić?

Kaseta rowerowa, czyli produkt który odpowiada za ilość biegów i poszczególnych zębatek w zauważalny sposób wpływa na naszą jazdę. Toteż, jeśli chcemy poprawić nasze osiągi oraz usprawnić i ulepszyć parametry naszego jednośladu to jej zakup należy do podstawowych działań w tej sprawie.

Jeśli nie zajmujemy się profesjonalnym wykonywaniem trików na rowerze to będzie nam potrzebna większa i bardziej rozbudowana ilość przełożeń (riderzy zajmujący się robieniem tricków w praktyce potrzebują tylko jednego przełożenia). Co jest podstawową kwestią, ilość biegów może w znaczący sposób wpłynąć na zachowanie naszego roweru w trakcie jazdy, poza tym odpowiada za takie cechy jak płynność czy szybkość przemieszczania się. Bardziej skomplikowane i zróżnicowane trasy wymagać będą na nas używania bardziej rozwiniętego wachlarzu przełożeń – zapewni nam to nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo.

Przykładowo, w downhillu czyli jak najszybszym zjeździe w dół, rider nie musi posiadać dużej ilości przełożeń, a zębatki zbytnio nie różnią się od siebie. Natomiast w cross country dochodzą liczne przeszkody oraz wyczerpujące podjazdy, toteż kasety powinny posiadać wtedy nawet po 11 czy 12 przełożeń. Dlatego zakupując kasetę rowerową powinniśmy zadbać o zakup z wyższej półki, który przedstawiać sobą będzie najnowsze technologie. Oczywiście, jeśli jesteśmy amatorami nie musimy dokonywać tak kosztownych i zaawansowanych mechanicznie produktów. Obecnie jedną z lepszych i bardziej wytrzymałych kaset rowerowych jest cs hg500. Ten produkt matki Shimano przeznaczony jest głównie do napędów MTB, jak i szosowych – prezentuje sobą 10-rzędową kasetę zębatek o zwiększonej precyzji i szybkości przełożeń.

Szeroki wybór kaset rowerowych znajdziesz np. w sklepie z częściami rowerowymi – Virtual Bike.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + 19 =