Matura z języka obcego – jak się do niej dobrze przygotować?

Język obcy na maturze jest obowiązkowy. Aby otrzymać świadectwo dojrzałości, należy zdać go przynajmniej na poziomie podstawowym. Wielu maturzystów ma jednak większe ambicje. Chcą nie tylko zdać, ale również osiągnąć dobry wynik, który zwiększy ich szansę dostania się na najlepsze uczelnie. Poza tym, języków obcych warto uczyć się dla siebie. Celem może być swobodne podróżowanie po zagranicznych krajach, nawiązywanie nowych przyjaźni z ludźmi z innych krajów, a nawet ubieganie się o międzynarodowe stanowiska.

Język nie tylko w szkole

Do zdania matury zasadniczo powinno wystarczyć uczęszczanie na lekcje języka obcego w szkole. Tyle teorii, ponieważ w praktyce z jakością tego rodzaju zajęć bywa różnie. Dlatego spore grono przyszłych maturzystów chodzi na kursy językowe dla młodzieży. Programy te są opracowywane z myślą o standardach maturalnych. Poruszane tam zagadnienia oraz kształtowane umiejętności przydają się potem podczas egzaminu. Wielu uczniów za namową rodziców zapisuje się na kurs językowy kilka lat wcześniej. To bardzo dobre uzupełnienie szkolnych zajęć.

Jak wybrać szkołę językową?

Dobra szkoła języków obcych Katowice organizuje kursy przez cały rok, nawet w wakacje. Latem zaległości mogą nadrobić zwłaszcza ci uczniowie, którzy w ciągu roku i tak mają sporo zajęć dodatkowych. Placówki edukacyjne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, program realizowany jest w trybie porannym, wieczorowym i weekendowym. W ten sposób można go dopasować do innych obowiązków. Warto zwracać uwagę na takie szczegóły, ponieważ przekładają się na satysfakcję uczestników.

Jeden komentarz

  • karoliap

    My też uznaliśmy, że córka języka obcego powinna uczyć się od najmłodszych lat. Teraz chodzi do szkoły Berlitz i jest bardzo zadowolona, a maturę zdała na poziomie rozszerzonym z bardzo dobrym wynikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + cztery =