Język włoski – dlaczego warto go znać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Włoski jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie, ponad 60 milionów ludzi używa go jako języka ojczystego. Jest to język romański, wywodzący się z łaciny i używany przez miliony ludzi w całej Europie, Afryce i Azji.

Włoski jest również językiem urzędowym w wielu krajach, w tym we Włoszech (gdzie jest językiem narodowym), w Szwajcarii (gdzie jest jednym z czterech języków urzędowych) i w San Marino (malutkim kraju położonym w północno-wschodniej części Włoch).

Jeśli chcesz nauczyć się włoskiego w interesach lub dla przyjemności, jest wiele powodów, dla których powinieneś rozważyć naukę tego pięknego języka. Oto tylko niektóre z nich:

Włoski jest łatwy do nauczenia

Jest to język uporządkowany, z bardzo regularnymi zasadami gramatycznymi i logiczną strukturą; to sprawia, że jest idealnym pierwszym językiem obcym dla początkujących. W rzeczywistości jest to jeden z najłatwiejszych języków do nauki dla rodowitych Anglików! Podobnie jak w przypadku hiszpańskiego czy francuskiego, we włoskim nie ma czasowników nieregularnych – wszystko odbywa się według ustalonych schematów, co oznacza, że kiedy nauczysz się jednego czasu, możesz go stosować we wszystkich czasach.

Włoska kultura jest fascynująca

Włochy mają tak bogatą historię, która sięga wielu tysięcy lat wstecz. Rozwój języka włoskiego można podzielić na trzy okresy: Starowłoski (do 1453 roku), Renesansowy (1453-1650) i Nowożytny (od 1650 roku).

Jeśli chcesz rozpocząć naukę tego języka, to koniecznie zapoznaj się z ofertą na stronie: https://insula.edu.pl/benvenuti-in-italia/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pasy – element ratujący życie
Pasy – element ratujący życie
Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, które montowane są w każdym samochodzie zostały wymyślone i zaprojektowane w 1959 roku przez Nilsa Bohlina. Wynalazek […]
W jakie zdrowe składniki powinna być bogata karma dla naszego czworonoga?
W jakie zdrowe składniki powinna być bogata karma dla naszego czworonoga?
Na stan zdrowia czworonogów ma wpływ wiele czynników, z czego jednym z najważniejszych jest odpowiednie żywienie. Każdego dnia psy powinny […]
Ile wody powinno się wypijać w trakcie dnia?
Ile wody powinno się wypijać w trakcie dnia?
Nawodnienie organizmu jest kluczowe dla poprawnego przebiegu większości procesów życiowych. Tylko stały dostęp do wody pitnej pozwala spełnić to ważne […]
Ostatnie wpisy
Polecamy