Jak się ubrać na morską żeglugę?

Podczas przygotowywania się do morskiej wyprawy warto pamiętać nie tylko o przygodzie i podziwianiu pięknych widoków, ale również o odpowiednim zadbaniu o własne bezpieczeństwo. Podstawowy sprzęt asekuracyjny powinien zostać sprawdzony 2 razy, podobnie jak i samo sprawdzenie, czy posiadamy właściwą do takiej wyprawy odzież.

Odzież ochronna na morskie wyprawy żeglugowe

Standardowa odzież, jaką należy przygotować do zabrania na żagle czy jacht powinna zawierać takie elementy, jak ciepła bluza o wysokich właściwościach przeciwdeszczowych, ocieplana kamizelka, która się sprawdzi się podczas chłodniejszych dni oraz klasyczny sztormiak dający pewność, że w czasie oberwania chmury będzie się posiadało odzież umożliwiającą wykonywanie żeglarskich czynności pod dużym naporem wody i wiatru. Warto również zabrać ze sobą właściwe obuwie: zarówno lekkie, sportowe buty, dzięki którym wygodnie będzie przemieszczać się po jednostce, jak i kalosze w stylu podwyższonych oficerek sprawdzających się w deszczowe dni.

Dodatkowo, planując dłuższą wyprawę warto mieć w plecaku tzw. kombinezon suchy, który może ułatwić poruszanie się po żaglówce w dni wyjątkowo trudne pogodowo. Profesjonalną odzież na żagle można skompletować w sklepie https://www.szopeneria.pl/, który posiada rozbudowane działy z modną i jednocześnie praktyczną odzieżą żeglarską. W takich miejscach można zaopatrzyć się również w akcesoria zwiększające przyjemność z żeglowania, gadżety oraz specjalistyczny sprzęt asekuracyjny zapewniający bezpieczeństwo rejsu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − 7 =