O czym pamiętać przed wynajęciem mieszkania?

Wynajem mieszkania to świetny pomysł na stałe źródło dodatkowego dochodu. Decydując się na ten krok trzeba dopełnić szeregu formalności związanych z przygotowaniem właściwej umowy, aby zabezpieczyć się przed nieuczciwymi najemcami. Pozwoli to uniknąć problemów i nieprzyjemności w przyszłości.

Czego należy dopilnować?

Podstawowym dokumentem jest właściwie skonstruowana umowa najmu. Określa ona wszystkie zasady, na jakich lokator korzysta z mieszkania oraz czas jej trwania i warunki, na których może zostać ona przedłużona lub skrócona. Muszą się w niej znaleźć się takie informacje jak miesięczne koszty eksploatacji, czy warunki wcześniejszego jej wypowiedzenia. Taki punkt zapewni bezpieczeństwo właścicielowi mieszkania w sytuacji, gdy lokatorzy nie będą przestrzegać wcześniej ustalonych reguł.

Powinny być w niej zawarte także informacje o wysokości kaucji i dokładny opis zasad, na których nastąpi jej zwrot. Warto także przygotować spis całego wyposażenia, które oddaje się wynajmującego wraz z mieszkaniem, aby po zakończeniu umowy można było zweryfikować ich stan.

Trzeba także zanotować wartości wszystkich liczników, zarówno przed podpisaniem umowy, jak i po jej zakończeniu. Informacje o tym, co jeszcze powinno znaleźć się w takim dokumencie można znaleźć np. na stronie https://almarpremium.pl/wynajmowanie-mieszkania-o-czym-trzeba-pamietac/. Warto pamiętać, że prawidłowo skonstruowana deklaracja zapewni poczucie bezpieczeństwa nie tylko właścicielowi mieszkania, ale także osobom je wynajmującym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 9 =